Formuła 1. Nowa rola Schumachera w Mercedesie

Michael Schumacher po zakończeniu kariery wciąż będzie związany z Mercedesem. Ma pomagać system bezpieczeństwa ?Intelligent Drive? i być ambasadorem marki.

Schumacher zakończył karierę po raz drugi przed tym sezonem po trzech latach startów w zespole Mercedesa. Wciąż pozostanie jednak związany z tą popularną samochodową marką.

- Przyszłość interesuje mnie znacznie bardziej niż teraźniejszość i przeszłość - powiedział Schumacher. - Podczas kariery w F1 zawsze wierzyłem, że nie można spoczywać na laurach, lecz ciągle trzeba się rozwijać. Często byłem zależny od pomocy technologii, które były zastosowane w bolidzie, i wykorzystywałem je jako przewagę. Dlatego jestem zdecydowanym zwolennikiem rozwoju systemów wspomagania w samochodach wyścigowych, jak i w zwykłych samochodach. Przyczynianie się do dalszego rozwoju i optymalizacji bezpieczeństwa wraz z twórcami samochodu zapowiada się ekscytująco - dodał.

Zadowolenia ze współpracy z Schumacherem nie krył też dr. Joachim Schmidt, wiceprezydent Mercedesa.

- Jesteśmy dumni, że Michael Schumacher, najbardziej znany kierowca na świecie, dołącza do nas. Jako junior i w ostatnich trzech latach zawsze był zaangażowany w projekty naszej firmy. To dlatego logicznym krokiem dla obu stron było połączenie swojego doświadczenia i know-how, na przykład w celu polepszenia systemów wspomagania, a tym samym poprawy bezpieczeństwa na drogach - powiedział Schmidt.

Relacje z najważniejszych zawodów w aplikacji Sport.pl Live na iOS i na Androida

Więcej o: