F1. McLaren zaprezentował nowy bolid

W środę McLarena pokazał swój nowy pojazd. Bolid nazywa się MP4-27 i ma pozwolić zespołowi wrócić na zwycięskie tory

Co redaktorzy robią w pracy, gdy nie piszą? Sprawdź na Facebook/Sportpl ?

W poprzednim cyklu F1 McLaren zajął drugie miejsce w klasyfikacji konstruktorów. Kierowcy zespołu - Lewis Hamilton i Jenson Button - wygrali sześć wyścigów. Mimo kilku dobrych startów McLaren nie był w stanie walczyć z Red Bull Racing o zwycięstwo w całym cyklu. Rywal zdominował cały sezon.

MP4-27 ma pozwolić McLarenowi walczyć o mistrzostwo w klasyfikacji kierowców i konstruktorów. Dzięki bolidowi stajnia ma zamiar przerwać dwuletnią hegemonię Red Bulla.

Zdjęcia nowego bolidu McLarena

- Jestem niezwykle podekscytowany - powiedział po zaprezentowaniu pojazdu Jenson Button, obecny wicemistrz świata. - To jest moment, w którym dostrzegamy i doceniamy ogrom pracy jaki włożyliśmy w ten bolid. To bardzo emocjonujący dzień - podsumował Brytyjczyk.

- Ci faceci pracowali w naszym garażu od momentu zakończenie zmagań w 2011 roku. Ulepszyli nasz bolid do granic możliwości. Nie mogę się doczekać testów w Jerez. Każdy z nas podświadomie boi się początków testów, ale nie mogę się już doczekać momentu kiedy wskoczę za stery tego samochodu - zakończył Button.

- Moim zdaniem jest fantastyczny. Dostrzegam ciężką pracę naszych inżynierów. To mnie inspiruje. Samochód wygląda subtelnie, wytwornie - skomentował Lewis Hamilton.

Dziewięć rekordów Sebastiana Vettela - najmłodszy, najszybszy [ZDJĘCIA]

Więcej o: