Droga do Pjongczangu. Gregor Schlierenzauer nie znalazł się w kadrze Austrii na MŚ w lotach narciarskich

Gregor Schlierenzauer nie znalazł się w kadrze reprezentacji Austrii na mistrzostwa świata w lotach narciarskich. To efekt słabej formy skoczka, który ma najwięcej wygranych konkursów Pucharu Świata w historii. Zobaczcie podsumowanie sportów zimowych przed igrzyskami olimpijskimi w Pjongczangu.

Skoki narciarskie. Schlierenzauer poza kadrą Austrii na MŚ w lotach

To już pewne. Gregor Schlierenzauer nie znalazł się w kadrze reprezentacji Austrii na mistrzostwa świata w lotach narciarskich. To efekt słabej formy skoczka, który ma najwięcej wygranych konkursów Pucharu Świata w historii.

W tym sezonie Austriaka punktował tylko w trzech z ośmiu konkursów Pucharu Świata. Czterokrotny mistrz świata w lotach nie odzyskał formy po kontuzji kolana, której doznał podczas przygotowań do sezonu 2017/2018.

Heinz Kuttin postawił na innych skoczków. Austrię reprezentować będą: Stefan Kraft, Michael Hayboeck, Manuel Poppinger i Clemens Aigner. Nazwisko piątego zawodnika zostanie podane w poniedziałek.

Stefan Horngacher Stefan Horngacher FOT. KUBA ATYS

Skoki narciarskie. Skład Polaków na MŚ w lotach

Stefan Horngacher, trener polskiej kadry skoczków narciarskich ogłosił skład na mistrzostwa świata w lotach narciarskich, które odbędą się Oberstdorfie (19-21 stycznia). Kto będzie reprezentował Polskę? Kamil Stoch, Stefan Hula, Dawid Kubacki, Piotr Żyła i Maciej Kot. Poza kadrą znalazł się Jakub Wolny, który regularnie występował w zawodach Pucharu Świata w tym sezonie.

Kamil Stoch Kamil Stoch KERSTIN JOENSSON/AP

Skoki narciarskie. Nieudane loty w Bad Mitterndorf

Polacy bardzo słabo spisali się podczas lotów w Kulm. Najlepszy Stefan Hula był 15. Wygrał Andreas Stjernen przed Danielem Andre Tande i trzecim Simonem Ammannem, dla którego było to pierwsze podium od 10 marca 2015 roku.

Stoch zachował pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej PŚ (731 pkt). Ma 20 pkt przewagi nad Richardem Freitagiem (nie wystartował w Kulm), 148 pkt przewagi nad Andreasem Wellingerem i 166 nad Tande.

Niedzielny konkurs został odwołany przez złe warunki atmosferyczne.

Weronika Nowakowska Weronika Nowakowska Fot. Bartosz Wlaźlak/PZBiath.

Biathlon. Najlepszy występ Polek w sezonie

Polski biathlonistki zajęły piąte miejsce w sztafecie 4x6 km, która została rozegrana w niemieckim Rupholding. Tym razem wygrały Niemki, drugie miejsce zajęły Włoszki, a trzecia lokata przypadła Szwedkom. To najlepsze miejsce Polek w tym sezonie.

Polki wystąpiły w składzie: Monika Hojnisz, Magdalena Gwizdoń, Krystyna Guzik i Weronika Nowakowska.

Niedzielny bieg masowy wygrała Kaisa Makarainen z Finlandii. Weronika Nowakowska zajęła 25. miejsce.

Rywalizację mężczyzn w biegu masowym wygrał Johannesa Boe (Norwegia). Drugie miejsce zajął Martin Fourcade (Francja), a trzecie Antonin Guiggonat (Francja).

Narciarstwo alpejskie. Feuz poskromił trasę w Wengen

Beat Feuz okazał się najlepszy w zjeździe w szwajcarskim Wengen. Zawodnik gospodarzy wyprzedził Aksela-Lunda Svindala i Matthiasa Mayera.

W zjazdowej rywalizacji kobiet (Bad Kleinkirchheim) zwyciężyła Sofia Goggia z Włoch. Podium uzupełniły jej rodaczki: Federica Brignone i Nadia Fanchini.

Kombinację zaliczaną do klasyfikacji generalnej Pucharu Świata w narciarstwie alpejskim mężczyzn wygrał Victor Muffat-Jeandet.

Slalom w Wengen wygrał Marcel Hirscher. Austriak wyprzedził Andre Myhrera o 0,35 s i oraz Henrika Kristoffersena o 0,59.

Supergigant kobiet wygrała Włoszka Federica Brignone (Włochy). Druga była Lara Gut (Szwajcaria), a trzecia Cornelia Huetter. Dziewiąte miejsce zajęła Lindsey Vonn. Polki nie startowały.

Sylwia Jaśkowiec Sylwia Jaśkowiec Fot. TOBIAS SCHWARZ REUTERS

Biegi narciarskie. Polki odpadły w półfinale

Ewelina Marcisz i Sylwia Jaśkowiec odpadły w półfinale i zajęły jedenastą pozycję w sprincie w Dreźnie. Rywalizację wygrały dwie szwedzkie sztafety. Trzecie miejsce zajęły Amerykanki.

Rywalizację mężczyzn wygrali Włosi w składzie Dietmar Noeckler i Federico Pellegrino. Drugie miejsce zajęli Szwedzi, a trzecie Rosjanie. Polacy nie startowali.