Magda Linette w kolejnej rundzie Roland Garrosa! Liderka WTA nie dała rady z Polką

Magda Linette sensacyjnie awansowała do 3. rundy Rolanda Garrosa! Polka pokonała Asleigh Barty, po tym jak liderka WTA skreczowała w drugim secie! Polka miała w tym jednak swój udział, bo grała kapitalnie. Pierwszego seta wygrała 6:1, a drugi zakończył się przy wyniku 2:2.

Magda Linette w kapitalnym stylu zaczęła pierwszą partię. Polka grała na niezwykłym poziomie i szybko doprowadziła do przełamania i wyniku 3:1. Kolejne gemy były już popisem 29-letniej zawodniczki i Polka niespodziewanie wygrała pierwszego seta 6:1. Zajęło jej to zaledwie 26 minut.

Krecz w drugim secie

Po pierwszym secie Australijka złapała się za plecy i musiała wziąć przerwę medyczną. Przyczyną takiego zachowania była oczywiście kontuzja odniesionej niedawno w Rzymie. Liderka WTA zeszła nawet z kortu i już pojawiła się groźba skreczowania. Barty wróciła jednak do gry i drugą partię zaczęła lepiej. Szybko wygrała pierwszego gema, ale Linette szybko wróciła na dobry poziom. Tuż po doprowadzeniu do wyniku 2:2 przez Polkę Barty zeszła z kortu i schowała rakietę do torby. Był to oczywisty znak, że poddaje mecz.