Tenis. ATP World Tour Finals. Łukasz Kubot i Marcelo Melo awansowali do półfinału

Najlepsza para deblowa świata - Łukosz Kubot i Marcelo Melo, w swoim drugim meczu w ATP Finals w Londynie pokonała braci Boba i Mike`a Bryanów (6:4, 6:3), tym samym polsko-brazylijska para zameldowała się w półfinale.

Spotkanie par Kubot/Melo i B.Bryan/M.Bryan zapowiadane było jako wielki hit. Polak i Brazylijczyk w tej chwili zajmują pierwsze miejsce w deblowym rankingu ATP, natomiast amerykańscy bracia są najbardziej utytułowaną parą w historii.

W pierwszym secie decydującym momentem było przełamanie Kubota i Melo w trzecim gemie i objęcie prowadzenia 2:1. Po chwili polsko-brazylijska para, która bardzo dobrze zagrywała, podwyższyła wynik przy swoim serwisie, a ostatecznie wygrała pierwszą partię 6:4.

Przełamanie było kluczowe również w drugim secie, konkretnie w siódmym gemie, kiedy Kubot i Melo wygrali podanie Amerykanów, a w następnym gemie ograli rywali do zera. Drugi set zakończył się wynikiem 6:3, a cały mecz 2:0.

Dzięki wygranej Łukasz Kubot i Marcelo Melo awansowali do półfinału, a na koniec roku zachowają pierwsze miejsce w rankingu.

Łukasz Kubot/Marcelo Melo 2-0 B.Bryan/M.Bryan (6:4, 6:3)