WTA Doha. Koniec passy Martiny Hingis i Sanii Mirzy

Na 41 wygranych meczach zakończyła się passa wygranych Szwajcarki Martiny Hingis i Sanii Mirzy z Indii. Współliderki rankingu deblistek przegrały w czwartek w ćwierćfinale w Dausze z Rosjankami Jeleną Wiesniną i Darią Kasatkiną 6:3, 4:6, 5-10.

Passa trwała od sierpnia 2015 roku. Hingis i Mirza wygrały kolejno turnieje: US Open (6 meczów), WTA Guangzhou (3), WTA Wuhan (4), WTA Pekin (4), WTA Finals w Singapurze (5), WTA Brisbane (4), WTA Sydney (4), Australian Open (6), i WTA Sankt Petersburg (4). Liczby 41 dopełniła wygrana w II rundzie w Dausze.

Co ciekawe, Kasatkina i Wiesnina grały z Hingis i Mirzą tydzień wcześniej w Rosji i ugrały wówczas tylko pięć gemów przegrywając 4:6, 1:6 w ćwierćfinale. - To był dla nas niesamowity mecz. One są jedną z najlepszych par deblowych w historii kobiecego tenisa - komentowała Wiesnina. To ona jest lepszą deblistką w swojej parze. Z Jekateriną Makarową wygrały Rolnda Garrosa w 2013 roku i US Open rok później, oraz w tym roku miksta w Australian Open z Brazylijczykiem Bruno Soaresem. W sumie w deblu i mikście grała w 11 wielkoszelmowych finałach.

Druga z Rosjanek, 18-letnia Kasatkina, nie jest specjalistką od debla. Koncentruje się na karierze w singlu, w którym jest 47. na świecie. - To niewiarygodne, bo to dopiero mój trzeci turniej WTA w deblu, a pokonałyśmy Sanię i Martinę - powiedziała.

- Dasza zagrała dobrze w kluczowych momentach, wszystko nam dziś wychodziło. W drugim secie trochę zmieniłyśmy taktykę i to był dobry ruch. W niektórych punktach miałyśmy szczęście, ale tak to bywa w deblu - komentowała mecz Wiesnina.

Debel Hingis i Mirza, nazywany "Santina", wygrał kolejno Wimbledon, US Open i Australian Open. 35-letnia Szwajcarka i 29-letnia Hinduska nie grają singla, koncentrują się na grze w parze. W rankingu deblistek zajmują wspólnie pierwsze miejsce z dorobkiem 12 925 pkt, trzecia Jarosława Szwedowa z Kazachstanu ma ich 5 805.

41 wygranych jest rekordem, ale w XXI wieku. W 1990 roku Czeszka Jana Novotna i Białorusinka Natasza Zwieriewa wygrały kolejne 44 mecze. Absolutny rekord należy do Martiny Navratilovej i Pam Shriver, które między 1983 a 1985 rokiem wygrały 109 meczów z rzędu.

Najlepszy mecz Radwańskiej w życiu!? Niesamowite akcje Polki, co jedna, to ładniejsza! Kibice nie wierzą! [ZOBACZ]

Zobacz wideo
Więcej o: