Tenis. Ivan Lendl trenerem Andy'ego Murraya

Były numer jeden światowego rankingu oraz triumfator dziewięćdziesięciu czterech imprez ATP Ivan Lendl został trenerem Andy'ego Murraya. Szkot, który rozpoczyna nowy sezon jako czwarta rakieta świata, o zatrudnieniu nowego szkoleniowca poinformował ostatniego dnia 2011 roku.

"Jest mi bardzo miło poinformować, że Ivan Lendl został moim nowym trenerem" - poinformował Murray na swoim Facebooku. Argumentując powody, dla których wybór padł właśnie na Lendla, Szkot napisał: "Posiada doświadczenie i wiedzę, które mają nieliczni, a jego dotychczasowy wkład w tenis jest niepodważalny".

Poprzednim oficjalnym opiekunem Murraya był Hiszpan Alex Corretja. Panowie zakończyli współpracę po turnieju w Miami w marcu 2011 roku.

Głównym celem Szkota jest zdobycie tytułu wielkoszlemowego. Dotychczas trzykrotnie docierał do finałów (dwa razy w Melbourne i raz w Nowym Jorku), ale za każdym razem ponosił w nich porażkę.

Niespełna 52-letni Lendl ma w swoim dorobku 94 wygrane turnieje ATP, w tym osiem wielkoszlemowych. Trzy kolejne sezony w latach 1985-87 kończył na szczycie rankingu ATP.

Andy Murray zainauguruje sezon w Brisbane, gdzie rozstawiony jest z numerem pierwszym. W poniedziałkowym meczu pierwszej rundy jego rywalem będzie reprezentant Kazachstanu Michaił Kukuszkin.

Najlepsze sportowe zdjęcia 2011 roku wg "Sports Illustrated" ?

Więcej o: