French Open 2019. Iga Świątek i Magda Linette zagrają dziś w I rundzie. Gdzie oglądać mecze polskich tenisistek? Transmisja TV, stream online, na żywo, 28.05

French Open 2019. We wtorek swój udział w Rolandzie Garrosie rozpoczną Iga Świątek i Magda Linette. Na paryskich kortach zobaczymy dziś także Łukasz Kubota i Huberta Hurkacza.
Zobacz wideo

W I rundzie wielkoszlemowego French Open Magda Linette (87. miejsce w rankingu WTA) zmierzy się z Chloe Paquet (166.), która dołączyła do turnieju z dziką kartą. Co ciekawe, dzisiejsza rywalka poznanianki była do niedawna 233. rakietą świata. Jednak później Paquet dotarła jednak do półfinału turnieju WTA w Strasburgu, co przełożyło się na awans o kilkadziesiąt pozycji. Polsko-francuski pojedynek będzie toczyć się dziś na korcie 14 i jest trzecim w kolejności meczem na tym obiekcie. Spotkanie Marie Bouzkovej z Bianką Andreescu, które poprzedzi występ Polki, rozpocznie się nie wcześniej niż o godz. 12:00.

Iga Światek i Magda Linette rozpoczynają udział w Rolandzie Garrosie. W deblu zobaczymy Łukasza Kubota i Huberta Hurkacza

Podobnie, jak Linette, Iga Świątek (104.) zmierzy się w I rundzie z zawodniczką, która przystąpiła do French Open z dziką kartą. Rywalką warszawianki będzie dziś Selena Janicijevic (Francuzka nie jest notowana w rankingu WTA). Tenisistki wejdą dziś na kort 7 jako czwarte, a zmagania na tym obiekcie rozpoczynają się o godz. 11:00.

 

Udział w wielkoszlemowym turnieju rozpoczynają dziś także rozstawieni z „jedynką” Łukasz Kubot i Marcelo Melo. Ich przeciwnikami będą Hiszpanie: Roberto Carballes Baena i Jaume Munar. Mecz z udziałem Kubota i Melo zaplanowano jako trzecie starcie na korcie 5.

W rywalizacji deblistów zobaczymy dziś też Huberta Hurkacza. Wrocławianin, wraz ze Słoweńcem Aljazem Bedene, spróbuje pokonać holendersko-nowozelandzką parę: Wesley Koolhof - Marcus Daniell i będzie to dziś czwarty pojedynek na korcie 10. 

Roland Garros 2019. Kiedy i gdzie oglądać mecze polskich tenisistów? Transmisja TV, stream online, na żywo

Transmisję TV meczów Magdy Linette (ok. godz. 14:30-15:00) i Igi Świątek (ok. godz. 16:30) obejrzymy dziś w Eurosporcie 2. W Internecie występy polskich tenisitek będzie można śledzić na stronie pl.eurosportplayer.com, w aplikacji Eurosport Player oraz na platformach: NC+GO, Ipla i Player.pl