Świątek i Kubot byli trzy piłki od półfinału Australian Open! Zadecydował super tie-break

Iga Świątek i Łukasz Kubot przegrali w ćwierćfinałowym spotkaniu Australian Open w rywalizacji par mieszanych 6:3, 6:7 (4), 3:10. Polska para okazała się słabsza od australijskiego duetu Astra Sharma - John Patrick Smith.

Spotkanie 1/4 finału Australian Open z udziałem Igi Świątek i Łukasza Kubota trwało godzinę i 44 minuty. Zaczęło się bardzo dobrze dla Polaków. Pierwszego seta polska para wygrała 6:3, trzykrotnie przełamując rywali - najpierw w trzecim gemie, później w siódmym i dziewiątym.

Druga partia była niezwykle zacięta. Przy stanie 6:6 w tie-breaku Świątek i Kubot prowadzili już 4:2 i wydawało się, że są bardzo blisko zwycięstwa. Brakowało zaledwie trzech piłek, aby wygrać cały mecz. Pięć piłek z rzędu zdobyli jednak rywale z Australii i doprowadzili do remisu w setach.

"Świątek już gra na poziomie czołówki światowej"

W super tie-breaku polska para nie miała nie miała już nic do powiedzenia i uległa 3:10. Australijski duet Astra Sharma - John Patrick Smith awansował do półfinału miksta i zmierzy się w nim z amerykańsko - brytyjskim duetem: Bethanie Mattek-Sands - Jamie Murray.

Dla Igi Świątek to koniec startów w Melbourne. Wcześniej Polka w singlu dotarła do IV rundy Australian Open, gdzie uległa Estonce Anett Kontaveit 7:6, 5:7, 5:7. Z kolei Łukasz Kubot w parze z Brazylijczykiem Marcelo Melo odpadli z II rundy debla AO, przegrywając z Meksykaninem Santiago Gonzalezem i Brytyjczykiem Kenem Skupskim 5:7, 6:7 (4-7).