17-letnia Polka robi furorę na Australian Open! Awansowała do ćwierćfinału turnieju juniorskiego

Weronika Baszak awansowała do ćwierćfinału juniorskiego Australian Open. 17-letnia Polka w 1/8 finału pokonała Rosjankę Jelinę Awanesjan 6:7(2), 6:2, 6:2.

Weronika Baszak idzie śladami Igi Świątek. Jej starsza koleżanka w 2018 roku świetnie zaprezentowała się podczas juniorskiego Wimbledonu, wygrywając turniej. Baszak bardzo dobrze spisuje się natomiast na juniorskim Australian Open. W 3. rundzie nastolatka pokonała sklasyfikowaną na 726. miejscu w rankingu WTA, Jelinę Awanesjan 6:7, 6:2, 6:2 (Baszak nie jest w ogóle klasyfikowana w rankingu).

Jakie są tenisowe cele Igi Świątek?

Zobacz wideo

Weronika Baszak awansowała do ćwierćfinału juniorskiego Australian OpenWeronika Baszak awansowała do ćwierćfinału juniorskiego Australian Open Instagram/werkaa_tennis_

W ćwierćfinale Baszak zmierzy się z Hong Yi Cody Wong z Hongkonku. Najbliższa rywalka Polki jest rozstawiona z numerem 16. W rankingu WTA zajmuje 844. miejsce.

Baszak w juniorskim Australian Open startowała także w deblu. Tam poszło jej jednak gorzej. Polka, która parę tworzyła z Koreanką Dayeon Back, odpadła już w 2. rundzie.

Więcej o: