RPA 2010. W Anglii wuwuzele idą jak woda

Grupa brytyjskich supermarketów Sainsbury' s ogłosiła, że sprzedała już 40 000 sztuk wuwuzeli - popularnych trąbek, którymi kibice w RPA dopingują swoje zespoły. Hałas wywoływany przez wuwuzele budzi protesty piłkarzy i niektórych kibiców, ale produkt sprzedaje się świetnie.

Wygraj mundial! 11 tysięcy dla najlepszego menedżera - zagraj! ?

Rzecznik Sainsbury's Thomas Knorpp powiedział, że sprzedano już 40 tysięcy wuwuzeli po dwa funty za sztukę.

- Pomyśleliśmy, że to będzie element charakterystyczny tych mistrzostw, bo to tradycyjny instrument w RPA. Od 19 maja sprzedaliśmy 40 000 sztuk. Byliśmy pewni, ze będą się dobrze sprzedawać - powiedział Knorpp.

Wuwuzele sprzedają się tak dobrze, że zostały wymienione w oświadczeniu o sprzedaży w pierwszym kwartale. - Nasze produkty związane z mundialem sprzedają się dobrze, a wuwuzela jest tym, co każdy fan piłki musi mieć - napisał prezes firmy Justin King.

Telewizje mogą wyciszą wuwuzele

Brytyjska telewizja BBC - w odpowiedzi na skargi od telewidzów - może być pierwszą stacją, która wyciszy podczas transmisji irytujący dźwięk mundialowych trąbek - wuwuzeli. Kibice, którzy nie chcą czekać na takie rozwiązania, już mogą ściągać z internetu specjalne programy, tzw. dewuwuzelatory. 

Wuwuzele w polskiej Ekstraklasie?

Czy od najbliższego sezonu ligowego pszczele bzyczenie usłyszymy również na polskich stadionach? - Raczej nie  - mówi Sport.pl Adrian Skubis, rzecznik prasowy Ekstraklasy SA. Jego zdaniem kluby mają pełne prawo, by do przepisów regulujących organizację meczów wpisać zakaz wnoszenia na stadion trąbek. - Ale podkreślam, to zalecenie, możliwość do wykorzystania, nie nakaz - mówi Skubis.

Piłkarze mają swoje sposoby

Bramkarz piłkarskiej reprezentacji Danii Thomas Soerensen zaproponował drużynom uczestniczącym w MŚ posługiwanie się gestami,  by radzić sobie w nieustannym hałasie, wytwarzanym przez trąbki, wuwuzele tysięcy fanów na stadionach RPA.

Prosto z RPA: Korespondent Sport.pl przegrywa z wuwuzelami

Trwa mundial! Śledź newsy o MŚ 2010 na Facebooku ?

Więcej o: