Brukowce nakryły Terry'ego

Anglia żyje upadkiem - jak piszą komentatorzy - kapitana reprezentacji Johna Terry'ego. Brukowiec ?News of the World? ujawnił jego romans z dziewczyną Wayne'a Bridge'a.

Zwierzenia byłych kochanek obrońcy Chelsea to stały temat tabloidów. Jedna opowiadała, jak przed meczem reprezentacji uprawiała z nim seks przez całe popołudnie, inna chwaliła go jako kochanka dzikiego i ostrego, kolejne opisywały stosunki w toalecie i samochodzie.

Brukowce w ogóle miały mnóstwo powodów, by zajmować się Terrym. Wraz z kilkoma innymi graczami został ukarany przez klub za wyśmiewanie się z amerykańskich turystów oglądających relację z zamachów na wieże World Trade Center. Oskarżono go o atak na bramkarza przed londyńskim pubem. Przyłapano, jak bez pozwolenia za 10 tys. funtów oprowadza bogaczy po centrum treningowym Chelsea.

Skandale przykrywał fantastyczną grą. Teraz nikt nie wierzy, że wywinie się bez ran. - Trudno futbol nazwać bastionem moralności, ale od kapitana reprezentacji wymaga się pewnych standardów. Terry powinien zrezygnować z opaski - pisze publicysta "Daily Telegraph" Henry Winter.

"News of the World" wytropił romans 30-letniego Anglika z Vanessą Perroncel, 28-letnią francuską modelką specjalizującą się w prezentowaniu bielizny, matką syna Wayne'a Bridge'a. Perroncel miała zajść w ciążę z Terrym i ją usunąć.

Bridge był jednym z najbliższych kumpli Terry'ego w Chelsea i reprezentacji. Choć rok temu przeszedł do Manchesteru City, utrzymywali kontakt. Perroncel zaprzyjaźniła się z żoną Terry'ego Toni Poole.

Związek Bridge'a rozpadł się w grudniu. Małżeństwo Terry'ego wisi na włosku, podobnie jak jego kariera w kadrze.

Terry został mianowany jej kapitanem trzy lata temu. Piłkarze i dziennikarze są zgodni: lepszego kandydata nie było. O charyzmie obrońcy Chelsea krążą legendy. W klubie wywalczył sobie władzę, o której pomarzyć mogą Giggs w Manchesterze United czy Puyol w Barcelonie. Były piłkarz londyńczyków Claude Makélélé napisał w autobiografii, że przez Terry'ego Stamford Bridge opuścił trener José Mourinho. Właściciela Romana Abramowicza kapitan miał także namówić do zwolnienia Luiza Felipe Scolariego.

W kadrze jego władza kończy się na boisku, ale świetnie dogadywał się z trenerem Fabio Capello, który widział w nim lidera.

Teraz Włoch ma problem. Terry i Bridge byli pewniakami do wyjazdu na mundial w RPA. Ten drugi jako zmiennik lewego obrońcy Ashleya Cole'a. Innego kandydata na tę pozycję Capello nie ma. Dziennikarze spodziewają się, że Bridge może teraz zrezygnować z gry w kadrze. "Piłkarze będą współczuć Bridge'owi i krytykować Terry'ego. To uderzy w świetną atmosferę w kadrze" - pisze Winter.

Capello za kilka dni zdecyduje, czy zmienić kapitana. Największe szanse na zastąpienie Terry'ego mają Wayne Rooney i Rio Ferdinand. Komentator "Daily Mail" twierdzi, że każdy byłby lepszy niż obrońca Chelsea.

Terry zdawał sobie sprawę, że afera może zniszczyć jego karierę. Prawnicy piłkarza tydzień temu wywalczyli w sądzie zakaz publikacji artykułu. "NotW" się odwołało i wygrało. Jednocześnie Terry za 1 mln funtów próbował kupić milczenie byłej kochanki. Francuzka propozycję odrzuciła, wie, że od gazet dostanie więcej. Jej agent zastanawia się, jak najlepiej spieniężyć historię.

A Terry raczej nie obroni wygranego w lipcu tytułu Taty Roku.

Zostanę z reprezentacją Anglii do Euro 2012 Fabio Capello ?

Więcej o: