Po Gran Derbi: Adios Madryt

Barcelona męczyła się z pogrążonym w kryzysie rywalem bardziej niż się tego wszyscy spodziewali, ale i tak wygrała - pisze hiszpańska prasa po zwycięstwie Barcelony nad Realem 2:0.

Gran Derbi dla Barcelony! ?

"Adios, Madryt... 12 punktów! - tytułuje swoja relację hiszpański "Sport". Przez większość meczu wydawało się, że dwa tak odmienne kluby, prezentujące różne style gry podzielą się punktami - czytamy

Trener Barcelony Josep Guardiola powiedział "Sportowi", że nie wie, czy uda mu się sprawić, by piłkarze i kibice twardo stąpali po ziemi, a nie bujali w obłokach. - Nasza gra do końca została dziś nagrodzona - mówił Guardiola. - Nie zapomnijmy, że Real będzie walczył do końca - przestrzega strzelec drugiej bramki Leo Messi.

Raul, kapitan Realu uważa, że mimo 12 punktów przewagi Barcelona nie może być pewna tytułu. - 12 punktów to spory dystans, ale nie zamierzamy składać broni. Droga do mistrzostwa jest daleka - mówił.

"Lider wprowadza prawo dżungli" - pisze na swojej stronie internetowej "Marca". Dziennik zauważa, że Barcelona męczyła się z pogrążonym w kryzysie rywalem bardziej niż się tego wszyscy spodziewali, ale i tak ostatecznie wygrała 2:0.

"Niezatapialni" - to tytuł z El Mundo Deportivo. Mimo deszczu i dzięki wsparciu fanów Barca umocniła się na prowadzeniu i mają już 12 punktów przewagi nad rywalami z Madrytu - czytamy.

Więcej o: