Najładniejsze dziennikarki sportowe (ZDJĘCIA)

Sara Carbonero była jedną z największych gwiazd mundialu w RPA, nagrania z nagą Erin Andrews wstrząsnęły swego czasu internetem, a Ines Sainz przyćmiła gwiazdy NFL podczas Super Bowl Media Day. Piękne dziennikarki sportowe wzbudzają czasem nie mniejsze emocje niż wyczyny sportowców - oto najładniejsze z nich.

Ines Sainz

Meksykańska reporterka TV Azteca skradła show gwiazdom NFL podczas Super Bowl Media Day. Finał ligi, który ogląda corocznie 140 mln Amerykanów nagle przestał być ważny, kiedy pojawiła się Ines Sainz. Ubrana w krótką, srebrną sukienkę i wysokie szpilki wzbudziła zachwyt fanów i... piłkarzy.

Sainz stał się znana po incydencie na treningu New York Jets. Kiedy reporterka oglądała trening piłkarzy jeden z trenerów specjalnie rzucał piłkę w jej okolice, zawodnicy na nią gwizdali, a na koniec blokowali jej drogę, kiedy schodziła ze stadionu. Później poczęstowali ją jeszcze niewybrednymi komentarzami i znaczącymi spojrzeniami. Później gracze Jets musieli przeprosić Sainz za niewłaściwe zachowanie.

Wywiad z Ines Sainz na Z Czuba.tv

Sara Carbonero

Mundial w RPA zaczął się dla Hiszpanii fatalnie - od porażki 0:1 ze Szwajcarią. Część mediów (przede wszystkim brytyjski 'The Times') szybko znalazło przyczynę porażki - miała nią być Sara Carabonero, piękna narzeczona Ikera Casillasa, która podczas meczu przechadzała się za bramką, co miało dekoncentrować piłkarza Realu.

Podczas kolejnych meczów dziennikarka stacji Telecino również stawała za bramką Hiszpanów, ale nie przeszkodziła im w wygraniu sześciu kolejnych spotkań i zdobycia tytułu mistrzów świata. Casillas uczcił mistrzostwo spontanicznym pocałunkiem z Carbonero na wizji.

Reporterka stała się bardzo popularna na świecie. W plebiscycie magazynu na najseksowniejszą kobietę na świecie DT Lux zajęła drugie miejsce.

Erin Andrews

Reporterka ESPN i WBAP jest w Stanach Zjednoczonych niezwykle popularna. Dwukrotnie (w latach 2007 i 2008) wygrywała plebiscyt Playboya na najseksowniejszą dziennikarkę sportową. Andrews zyskała fanów nie tylko dzięki urodzie, ale też fachowej wiedzy o sporcie.

W lipcu 2009 roku reporterka stała się bohaterką skandalu, który wstrząsnął Ameryką. W internecie pojawiły się nagrania z nagą Andrews, przechadzającą się po hotelowym pokoju. Film został nagrany bez jej wiedzy, przez wizjer w drzwiach. Dziennikarka zaangażowała w sprawę prawników. Nagranie szybko zniknęło z sieci, a 'autor' filmu został skazany na 30 miesięcy więzienia.

Elodie Gossuin

Miss Francji i Miss Europy z 2001 roku próbowała już robić karierę w polityce, wystąpiła też we francuskim reality show. Podczas tegorocznego Rajdu Dakar prowadziła relacje dla francuskiej telewizji.

Więcej jej zdjęć z rajdu TUTAJ

Sara Orlesky

W 2008 roku 'Globe and Mail' określił Sarę jako 'jedną z najlepszych młodych dziennikarek sportowych w Kanadzie'. Orlesky prowadziła m.in. relacje z jazdy figurowej na lodzie podczas igrzysk w Vancouver.

Simona Patruleasa

Rumuńska prezenterka telewizyjna, pracująca dla programu Antena 1. Zanim trafiła do telewizji była... nauczycielką w klasach I-IV. W wywiadzie dla rumuńskiego Maxima przyznała się do kibicowania Rapidowi Bukareszt, ale podkreśliła też, że w swojej pracy stara się być tak obiektywna jak to możliwe.

Jamie Little

Reporterka ESPN i ABC zajmuje się głównie sportami motorowymi. Relacjonuje m.in. rajdy NASCAR oraz IndyCar, w tym największe zawody na świecie - Indy 500. Uwielbia samochody i motory, ale marzy o pracy w programie... 'Taniec z gwiazdami'.

Tiffany "Jill" Arrington

W dziennikarskim CV ma m.in. relacje z meczów NFL oraz kobiecego tenisa dla Fox Sports. Przez rok prowadziła program  'NFL - Under the Helmet'. Dla CBS relacjonowała m.in. US Open i mecze futbolu amerykańskiego. Pracowała też dla ESPN i Tennis Channell, gdzie prowadziła relacje z turniejów wielkoszlemowych. Niedawno wróciła do Fox Sports.

W 2001 roku zajęła pierwsze miejsce w rankingu Playboya na najseksowniejszą dziennikarkę sportową. Rok później trafiła do pierwszej setki najgorętszych kobiet według Magazynu Maxim (miejsce 48.) oraz do setki najseksowniejszych kobiet roku 2003 według FHM.

Georgie Thompson

Osobowość brytyjskiej stacji Sky Sports. Od 10 lat prowadzi relacje z największych sportowych imprez, m.in. z US Open oraz ze sportów motorowych - A1 Grand Prix, Grand Prix Masters, Speedway World Cup. Dla Sky1 współprowadzi program 'Największe legendy sportu'.

Urodę Thompson docenił magazyn FHM, umieszczając dziennikarkę na 93. miejscu w rankingu 100 najseksowniejszych kobiet 2007 roku.

Klaudia Carlos Klaudia Carlos kapif

Klaudia Carlos

Nie mogło zabraknąć polskiego akcentu. Klaudia Carlos jako pierwsza kobieta w polskiej telewizji regularnie prowadziła serwis sportowy. Prezenterka TVN i TVN24 sportową pasję dzieli z tańcem. Występowała w zespole Mazowsze i prowadziła program 'Pokochać taniec' w stacji TVP WOT.

Więcej o: