Adam Małysz przesłał wiadomość znanemu skoczkowi. "Wszyscy trzymają za ciebie kciuki"

- Mam nadzieję, że wszystko ok. Życzę ci wszystkiego dobrego na przyszłość - powiedział Adam Małysz w rozmowie z norweskimi mediami. Legendarny polski skoczek przesłał wiadomość do Bjoerna Einara Romoerena, który walczy ze śmiertelną chorobą.

- Wszystko stało się bardzo szybko. Nagle życie stanęło na głowie - napisał w lipcu Bjoern Einar Romoeren. Były norweski skoczek zachorował na bardzo rzadką odmianę raka - mięsak Ewinga, który umiejscowił się w jego biodrze. To najbardziej złośliwy rodzaj nowotworu kości. Teraz 38-latek, który w przeszłości był jednym z najlepszych skoczków na świecie, szczególnie na skoczniach mamucich (przez wiele lat był rekordzistą świata w długości skoku po tym, jak w 2005 roku w Planicy popisał się skokiem na odległość 239 m), przechodzi specjalistyczne leczenie. Ponad dwa miesiące temu Norweg rozpoczął chemioterapię, która łącznie trwać będzie 40 tygodni.

"Nie musimy się niepokoić formą polskich skoczków"

Zobacz wideo

Adam Małysz przesłał wiadomość do Romoerena

Romoerena w walce z chorobą wspiera rodzina, kibice, a także byli rywale ze skoczni, m.in. Adam Małysz, obecnie pełniący funkcję dyrektora ds. skoków narciarskich i kombinacji norweskiej w Polskim Związku Narciarskim. - Mam nadzieję, że wszystko ok. Życzę ci wszystkiego dobrego na przyszłość - powiedział 42-latek po angielsku w rozmowie z norweskimi mediami. 

I dodał, już w języku polskim: - Powodzenia. Myślę, że po polsku również zrozumiesz, bo w Norwegii jest wielu Polaków. Wszyscy trzymają za ciebie kciuki. Wszystko będzie OK.

Na razie nie wiadomo, w jakim tempie postępuje choroba. Nieznane są także rokowania, ale wiadomo, że - na szczęście - nowotwór nie rozprzestrzenił się na inne organy.

Więcej o: