Final Six Ligi 安iatowej 2015. Serbia - Polska 3:2. Zabrak這 lidera, oceny przeci皻ne

Nie by這 lidera w kadrze polskich siatkarzy podczas meczu z Serbami w Final Six Ligi 安iatowej w Rio de Janeiro. Po zwyci瘰twie nad W這chami 3:1 mistrzowie 鈍iata ulegli dru篡nie Nikoli Grbicia 2:3 (25:18, 22:25, 25:22, 22:25, 13:15). Mimo to Polacy wygrali grup J i w sobotnim p馧finale zmierz si z Francj, kt鏎a zaj窸a drugie miejsce w grupie I. Relacja na 篡wo w Sport.pl po godz. 17.

Zawodników oceniamy w szkolnej skali 1-6.

ROZGRYWAJĄCY:

Fabian Drzyzga: 4- Może i powinno być lepiej. Rozgrywa poprawnie, błędów praktycznie nie popełnia, ale w walce o medale musi wskoczyć na wyższy poziom.

Grzegorz Łomacz: bez oceny Grał zbyt krótko.

ATAKUJĄCY:

Bartosz Kurek: 4- Lepszy niż przeciw Włochom, ale w fazie grupowej pokazał, że stać go na jeszcze więcej. Skuteczność ataku dobra, 50-procentowa (21/42), do tego dwa punkty blokiem, i jeden as serwisowy, ale za dużo pomyłek. Czasem brakowało mu spokoju w ataku, czasem zdarzyło mu się przedobrzyć w polu serwisowym.

Dawid Konarski: bez oceny Grał zbyt krótko.

PRZYJMUJĄCY:

Rafał Buszek: 3- W pierwszej "szóstce" grał tylko do połowy drugiego seta. W ataku przeciętnie (5/12). Do tego tylko jeden blok, bez asa. Zdarzyły mu się proste błędy, jak podwójne odbicie. Aż dwa błędy na dziewięć odbiorów zagrywki.

Michał Kubiak: 4 Zagrywał najwięcej z naszych zawodników, aż 24 razy, co znaczy, że w polu serwisowym czuł się dobrze. Posłał dwa asy, ale słabiej niż przeciw Włochom wypadł i w ataku (8/19 - 42 proc.) i w bloku. Szczególnie tu różnica była duża - z Italią zdobył w tym elemencie sześć punktów, z Serbią tylko jeden.

Mateusz Mika: 3+ Zmieniał się z Buszkiem i - niestety - pokazał, że nie jest w formie, która zwykle dawała mu miejsce w wyjściowym składzie. W ataku 44 proc. (8/18), bez bloku, bez asa i z tylko dwiema obronami. Dobrze, że chociaż w przyjęciu po staremu - jeden błąd na 23 odbiory, siedem przyjęć perfekcyjnych.

Artur Szalpuk: bez oceny Nie zagrał.

ŚRODKOWI:

Piotr Nowakowski: 4- W ataku świetne 9/11, ale bez punktu blokiem i zagrywką. Te elementy koniecznie do poprawy.

Mateusz Bieniek: 4 Znów bardzo dobry na zagrywce, wykonał ich 21, zdobył dwa punkty, w bloku dobry (trzy punkty), ale w ataku za słaby, bo 45-procentowa skuteczność (5/11) jak na środkowego jest zbyt niska.

Andrzej Wrona: bez oceny Nie zagrał.

Marcin Mo盥穎nek: bez oceny Nie zagrał.

LIBERO:

Paweł Zatorski: 4 Słabszy mecz w obronie, dziewięć podbić, czyli poniżej średniej. Bardzo dobry w przyjęciu. Aż 20 z 31 piłek dograł do rozgrywających perfekcyjnie. Szkoda, że jedyny błąd popełnił przy piłce meczowej dla Serbów.

Piotr Gacek: bez oceny Nie zagrał.

Obserwuj @LukaszJachimiak

Wi璚ej o: