Siatkówka. Koniec sprawy AZS-u i Rafała Szymury. Przyjmujący nowym zawodnikiem ZAKSY!

Skład ZAKSY Kędzierzyn-Koźle na sezon 2017/2018 został zamknięty. Do zespołu mistrzów Polski dołączył 22-letni Rafał Szymura, który wcześniej związany był z AZS-em Częstochowa. Przyjmujący miał trudności z zakończeniem współpracy z poprzednim pracodawcą.

Rafał Szymura przez trzy kolejne sezony (2014-2017) bronił barw AZS-u Częstochowa. Wcześniej pochodzący z Rybnika zawodnik dwa lata spędził w SMS-ie PZPS Spała.

Przyjmujący zdobył dotychczas medale mistrzostw Europy i świata kadetów, a także srebro  podczas mistrzostw Europy juniorów w 2014 roku. Przed rozpoczęciem kariery w PlusLidze grał w rozgrywkach Młodej Ligi, w 2013 roku zdobywając srebro, a rok później brąz zmagań.

Kolejnym sprawdzianem dla młodego gracza będzie najbliższy sezon. Rafał Szymura jest czwartym (po Samie Deroo, Rafale Buszku i Kamilu Semeniuku) przyjmującym ZAKSY Kędzierzyn-Koźle.

Jego transfer nie przebiegł jednak łatwo. Siatkarz przez dłuższy czas trenował z mistrzami Polski, jednak formalnie z AZS-em Częstochowa wiązał go podpisany aneks. Młody siatkarz przyznał w rozmowie ze Sport.pl, że nie wie, dlaczego poprzedni pracodawca nie chce wydać mu karty zawodnika, skoro nie ma z nim podpisanego oficjalnego kontraktu. W tej sprawie w klubie interweniował jego manager i w końcu udało się rozwiązać sytuację z kompromisem po obu stronach.