Siatkówka. Andrea Gardini zastąpi Ferdinando De Giorgiego?

Jak twierdzi "La Gazetta Dello Sport" i Gianluca Pasini, Ferdinando De Giorgiego w ZAKSIE Kędzierzyn-Koźle najprawdopodobniej zastąpi aktualny trener Indykpolu AZS-u Olsztyn, Andrea Gardini. Jego zespół jest obecnie na 3. miejscu w PlusLidze

W związku z nominacją Ferdinando De Giorgiego na nowego selekcjonera reprezentacji Polski, narastają spekulacje wokół tego, kto zastąpi go w klubie. Początkowo mówiono o tym, że na miejscu trenera znajdzie się jego rodak, kierujący Lotosem Treflem Gdańsk Andrea Anastasi, jednak sam zainteresowany zdementował te pogłoski. Jak podała "La Gazetta Dello Sport" i Gianluca Pasini, włoski kierunek szkoleniowy ZAKSY może być mimo to kontynuowany. Tym razem kandydatem na objęcie stanowiska jest Andrea Gardini, który w tym sezonie prowadzi Indykpol AZS Olsztyn.

- Miejsce De Giorgiego na ławce trenerskiej ZAKSY ma zająć Andrea Gardini - podał Gianluca Pasini, podkreślając niesamowite wyniki osiągane przez AZS Olsztyn w tym sezonie (obecnie 3. miejsce w tabeli, 52 punkty - tyle samo, co druga Assceo Resovia Rzeszów), a także to, że oba zespoły zmierzą się ze sobą w kolejnej kolejce rozgrywek PlusLigi (sobota, 14.45).

- Skoro Pasini tak napisał, to istnieje taka możliwość - skwitował całą sprawę Andrea Gardini.

Andrea Gardini to 418-krotny reprezentant Włoch, który występował na pozycji środkowego. Stał się jednym z najbardziej utytułowanych siatkarzy swojego kraju. Siedmiokrotnie, z 4 różnymi klubami, zdobywał tytuł mistrza Italii. Jest członkiem amerykańskiej galerii sław siatkarskich Volleyball Hall of Fame. AZS Olsztyn prowadzi od 2014 roku. Był również asystentem Andrei Anastasiego w polskiej kadrze.

Więcej o: