MŚ siatkarzy 2014. Ponad 17 mln widzów oglądało finałowe zwycięstwo Polaków nad Brazylią

Ponad 17 mln 200 tys. widzów oglądało ceremonię medalową oraz transmisję finału Mistrzostw Świata siatkarzy na antenie głównej Polsatu oraz kanale Polsat Volleyball 1. Średnia minutowa dwóch anten finału Polska-Brazylia była rekordowa i wyniosła 9 mln 600 tysięcy widzów.

Polsat, po wycofaniu się sponsorów strategicznych, podjął decyzję o zakodowaniu mistrzostw. W otwartym kanale pokazał tylko inauguracyjny mecz Polska - Serbia i na prośbę prezydenta RP finałowy mecz Brazylia - Polska. Pozostałe mecze mogli oglądać już tylko abonenci Cyfrowego Polsatu lub osoby, które wykupiły specjalny siatkarski pakiet w Polsacie lub jednej z telewizji kablowych.

Mecz Polska - Brazylia zapewnił kanałom grupy Polsat pozycję lidera w obu grupach audytoryjnych, które zgromadziły 53,7% SHR w grupie wszystkich badanych 4+, i 59,2 % SHR w grupie komercyjnej 16-49, a finał Mistrzostw Świata przyciągnął średnio ponad 9 mln 600 tysięcy widzów.

Polsat Volleyball 1, przez cały mundial oglądało średnio 3 mln 760 tys. widzów, co przełożyło się na udziały w wysokości blisko 26 % SHR w grupie komercyjnej 16-49 i 21% SHR w grupie wszystkich badanych.

Rekordy oglądalności w tv (szczytowy moment):

Zobacz wideo

>>> Biografia wielkiej postaci polskiej siatkówki Huberta Wagnera. Przeczytaj książkę <<<

Więcej o: