"Kibice Vive Kielce opanowali miasto". Fantastyczne obrazki przed finałem Ligi Mistrzów [WIDEO]

Jeśli szczypiorniści Łomży Vive Kielce będą tak przygotowani, jak ich kibice przed finałem, to puchar LIgi Mistrzów mają już w garści. "Kolonia jest... ŻÓŁTA!" - czytamy na oficjalnym profilu rozgrywek. Na nagraniu zaś widzimy polskich kibiców, którzy w licznej grupie zorganizowali przemarsz przez miasto.

"O marzenia zagramy z Barceloną" - czytamy na oficjalnej stronie Łomży Vive Kielce. Nic dziwnego, bo mistrzów Polski czeka prawdopodobnie najważniejsze spotkanie w sezonie. Vive stoi bowiem przed szansą zdobycia drugiego w swojej historii pucharu Ligi Mistrzów. Finał rozgrywek odbędzie się w niedzielę, 19 czerwca o godz. 18:00. Relację na żywo z tego starcia będzie można śledzić w Sport.pl i aplikacji Sport.pl LIVE

Zobacz wideo Będzie ulica imienia Igi Świątek? "Dla nas jest wyjątkową osobą"

Łomża Vive Kielce w finale Ligi Mistrzów. Kibice już gotowi w Kolonii

Polscy kibice byli gotowi na to spotkanie na wiele godzin przed jego startem. "Kolonia jest... ŻÓŁTA! Polscy kibice opanowali miasto" - napisano na oficjalnej stronie Ligi Mistrzów w piłce ręcznej. A na nagraniu widzimy kibiców Łomży Vive Kielce, którzy zorganizowali przemarsz przez miasto. Tłumy zebrały się na placu pod Katedrą Kolońską, następnie przeszły przez Most Hohenzollernów, aż w końcu dotarli do Lanxess Arena, czyli miejsca, w którym zostanie rozegrany finał Final Four.

Więcej treści sportowych znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Całemu wydarzeniu towarzyszyło wiele klubowych przyśpiewek: "Iskiereczka, Iskereczka... hej, hej!", "Kielce! Kielce!" oraz "Finał jest nasz!". Na materiale załapał się też moment spotkania polskiego kibica z kibicem węgierskiego Telekomu Veszprem. To właśnie z nimi Łomża Vive Kielce wygrała 37:35 w półfinale Ligi Mistrzów. Między panami nie było jednak złości. Obaj przytulili się, a polski kibic ucałował jeszcze herb Veszprem, który miał na szaliku obwiązanym wokół szyi. 

Telekom Veszprem walczy o 3. miejsce w Final Four Ligi Mistrzów piłkarzy ręcznych. Jego rywalem będzie THW Kiel, które przegrało 30:34 z FC Barceloną. 

Łomża Vive Kielce bardzo dobrze zna się ze swoimi finałowymi rywalami. Oba zespoły wielokrotnie mierzyły się ze sobą przeszłości, a ostatnio w fazie grupowej Ligi Mistrzów. Kielczanie zagrali z FC Barceloną dwukrotnie i dwukrotnie wychodzili z tego starcia zwycięsko. W sumie oba zespoły grały ze sobą 11 razy. Bilans tych meczów to sześć wygranych Barcelony, trzy wygrane Vive i dwa remisy.

Więcej o: