Kamil Grosicki z asystą, ale Rennes i tak przegrało

Stade Rennes uległo na własnym stadionie Bastii 1:2 w meczu 18. kolejki ligi francuskiej. Asystę przy jedynym trafieniu dla gospodarzy miał Kamil Grosicki.

Grosicki spotkanie z Bastią rozpoczął na ławce rezerwowych. Na murawie pojawił się w 56. minucie przy stanie 0:0, ale tuż po jego wejściu Rennes straciło dwie bramki. W ciągu 240 sekund Costila pokonali Crivelli i Danic.

Sygnał do odrabiania strat dał właśnie Grosicki. W 71. minucie po podaniu skrzydłowego reprezentacji Polski gola kontaktowego strzelił Giovanni Sio. Sam Grosicki mógł doprowadzić do wyrównania w końcówce, ale w dogodnej sytuacji nie trafił w bramkę.

Rennes po rozegraniu osiemnastu spotkań zajmuje 6. miejsce w tabeli Ligue 1 z dorobkiem 27 punktów. Do czwartej lokaty, gwarantującej grę w eliminacjach do Ligu Europy, klub Grosickiego traci dwa "oczka".