Eredivisie. Asysta Milika w ważnym meczu

Ajax Amsterdam zremisował na wyjeździe 1:1 z Feyenoordem Rotterdam w meczu 12. kolejki holenderskiej Eredivisie. Arkadiusz Milik pojawił się na boisku po przerwie i zaliczył asystę.

Milik w poprzedniej kolejce zaliczył dwie bramki i dwie asysty . Został nawet wybrany piłkarzem kolejki .

Tym razem Milik zaczął mecz na ławce. Feyenoord od 38. minuty prowadził po trafieniu Svena van Beeka i po przerwie Polak zastąpił Riechedly'ego Bazoera.

W 59. minucie Ajax wyrównał, choć z kontrowersyjnych okolicznościach. Wzdłuż lewej linii bocznej popędził Amin Younes, piłka w pewnym momencie wyszła na aut, ale sędzia tego nie zauważył. Younes podał do Milika, a ten odegrał do Davy'ego Klassena. Ten zwiódł rywala, wbiegł w pole karne i uderzył. Piłka odbiła się jeszcze od nogi obrońcy i wpadła w okienko bramki gospodarzy.

Remis 1:1 oznacza, że Ajax wciąż jest liderem tabeli z dorobkiem 29 punktów. Drugie PSV traci dwa, a trzeci Feyenoord trzy oczka.

W klasyfikacji strzelców Milik jest jedenasty z pięcioma golami. Prowadzą Dirk Kuyt (Feyenoord) i Luuk de Jong (PSV), którzy mają po dziesięć trafień.

Oto kandydaci do bramki roku. Który gol najpiękniejszy?