Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Cristiano Ronaldo może trafić tylko do jednego klubu. Postawiony warunek

Cristiano Ronaldo może trafić do Paris Saint-Germain w najbliższym oknie transferowym. Wicemistrzowie Francji jako jedyni są w stanie spełnić warunki finansowe Portugalczyka. Warunkiem jest jednak to, że wcześniej z PSG odejdzie Kylian Mbappe - informuje włoski dziennik "La Stampa".

Juventus chce pozbyć się Cristiano Ronaldo po ponownym zatrudnieniu Massimiliano Allegriego. Odejście Portugalczyka sprawi, że trzecia drużyna poprzedniego sezonu Serie A będzie mogła dokonać większej liczby transferów w najbliższym oknie. Ronaldo ma podjąć ostateczną decyzję po zakończeniu zmagań na Euro 2020. Ostatnie doniesienia wskazują na to, że tylko jeden klub może wchodzić w grę.

Zobacz wideo Paulo Sousa porównał Lewandowskiego i Ronaldo. Nie ma wątpliwości, kto jest lepszy

Media: Jeśli Kylian Mbappe odejdzie z PSG, klub będzie mógł sobie pozwolić na sprowadzenie Cristiano Ronaldo

Jak podaje włoski dziennik "La Stampa", Cristiano Ronaldo ma świadomość, że jego wymagania finansowe może spełnić tylko Paris Saint-Germain. Francuzi są zainteresowani pozyskaniem reprezentanta Portugalii, natomiast musi zostać spełniony jeden warunek. Mowa o sprzedaży Kyliana Mbappe. Jeżeli napastnik zdecyduje się pozostać w Paryżu, to transfer Ronaldo do PSG upadnie.

Jak dotąd Juventus nie otrzymał oferty od Paris Saint-Germain za swojego najskuteczniejszego strzelca. Jeżeli nie znajdzie się kupiec na Cristiano Ronaldo, to zawodnik wypełni obowiązujący kontrakt do końca czerwca 2022 roku. Nie wiadomo także, czy w tym przypadku zawodnik zgodzi się na redukcję pensji - obecnie zarabia 31 milionów euro za sezon. Według włoskich dziennikarzy amortyzacja Ronaldo w najbliższym okresie rozliczeniowym będzie wynosić 87 milionów euro.

Cristiano Ronaldo w minionym sezonie zagrał łącznie w 44 spotkaniach we wszystkich rozgrywkach. Portugalczyk zdobył 36 bramek i zanotował cztery asysty. W lidze włoskiej Ronaldo strzelił 29 goli i został królem strzelców.

Więcej o: