Transfery. Rafał Kurzawa trafi do Amiens SC?

Rafał Kurzawa znalazł się na celowniku francuskiego Amiens SC. Zdaniem francuskich mediów kontrakt zostanie podpisany w nadchodzącym tygodniu.

30 czerwca Rafałowi Kurzawie skończył się kontrakt z Górnikiem Zabrze i reprezentant Polski postanowił go nie przedłużać, aby ułatwić sobie wyjazd do lepszego klubu. Przez pewien czas sugerowano, że 25-latek nie wyjedzie z Polski, a trafi do warszawskiej Legii. Okazuje się, że Kurzawa najprawdopodobniej wyjedzie do Francji.

Zdaniem serwisu "Courrier Picard" reprezentant Polski znalazł się na celowniku zespołu z francuskiej Ligue 1, Amiens SC. Były piłkarz Górnika Zabrze spodziewany jest w klubie w przyszłym tygodniu, kiedy też podpisze kontrakt. Portal nie podaje jednak szczegółów umowy.

>>> Rafał Kurzawa w lidze francuskiej? "France Football" umieścił go na liście piłkarzy z MŚ, których warto sprowadzić do Ligue 1

Jeżeli informacje potwierdzą się, to będzie to oznaczało, że Kurzawa wygrał walkę o kontrakt ze znanym z gry w m.in. Arsenalu czy Manchesterze City, Samirem Nasrim, który został zaproponowany przez agentów władzom 13. zespołu poprzedniego sezonu Ligue 1. Francuz ostatnio grał w Antalyaspor, ale w styczniu 2018 roku odszedł z klubu i do końca grudnia nie może grać w piłkę. To efekt zawieszenia zawodnika za wykrycie w jego organizmie niedozwolonych substancji dopingujących.

Oprócz Polaka do zespołu Amiens ma przyjść także Saman Ghoddos, który jest zawodnikiem szwedzkiego Ostersunds.

W minionym sezonie Kurzawa był jednym z podstawowych zawodników Górnika Zabrze. Zagrał w 41 spotkaniach (3636 minut na boisku), w których zdobył 4 bramki i zaliczył 22 asysty.

Więcej o: