Włoski pomocnik wraca do Paryża po wakacjach, ale spekuluje się, że nie wróci do treningów z pierwszą drużyną. Zamiast normalnych zajęć z kolegami, będzie pracował nad kondycją w siłowni przy specjalnym planie treningowym.
Ma to być akt sprzeciwu wobec włodarzy Paris Saint-Germain, którzy chcą za wszelką cenę zatrzymać pomocnika w klubie, nie pozwalając tym samym spełnić marzenia Verrattiego o grze w Blaugranie.
W międzyczasie Barcelona robi wszystko, żeby sprowadzić 24-letniego Włocha do siebie. Za negocjacje transferu ma się zabrać sam prezydent Josep Maria Bartomeu. Verratti jak i Bartomeu mają nadzieję, że uda się dogadać klubom i Włoch wkrótce dołączy do zespołu katalońskiego zespołu.