Oficjalnie: Najlepszy strzelec w historii Napoli zdecydował o swojej przyszłości

Dries Mertens przedłużył kontrakt z Napoli. Odnowiona umowa Belga będzie obowiązywała do końca czerwca 2022 roku.

- Cieszę się, że dłużej pozostaniemy razem. Wszystkiego dobrego, Dries - przyznał prezydent SSC Napoli, Aurelio De Laurentis. Dzięki przedłużeniu kontraktu napastnika SSC Napoli, władze klubu zyskały piłkarza, który po prawdopodobnym odejściu Arkadiusza Milika z klubu zostanie napastnikiem pierwszego wyboru w zespole Gennaro Gattuso.

Zobacz wideo Zieliński dostał propozycje gry w czołowym klubie w Europie. Trwają negocjacje

Dries Mertens przedłużył kontrakt z Napoli, niepewna przyszłość Arkadiusza Milika

Belgijski napastnik przedłużył umowę do 2022 roku, natomiast wciąż niepewna jest przyszłość Arkadiusza Milika, który nie doszedł do porozumienia z władzami klubu. Dries Mertens jest już uznawany za legendę zespołu z Neapolu. Kilka tygodni temu napastnik dzięki zdobytym trzem golom został najlepszym strzelcem w historii klubu. 

Dries Mertens do klubu Serie A trafił w 2013 z PSV Eindhoven za blisko 10 milionów euro. W obecnym sezonie napastnik zagrał w 31 meczach, w których zdobył trzynaście goli oraz zanotował sześć asyst. 

Ogólnie w Napoli piłkarz spędził siedem lat, zdobywając Superpuchar Włoch oraz dwukrotnie Puchar Włoch. Najnowszym trofeum wygranym przez Belga jest krajowy puchar, który Neapolitańczycy zdobyli dzięki wygranej w rzutach karnych z Juventusem. 

Więcej o: