Wojciech Szczęsny zyskał na wartości! Krzysztof Piątek dużo stracił

Portal "Transfermarkt.de" zaktualizował wyceny zawodników włoskiej Serie A. Wzrost swojej wartości rynkowej zanotował Wojciech Szczęsny. Spadła za to cena, jaką trzeba byłoby zapłacić za Krzysztofa Piątka.

Całemu zestawieniu najdroższych zawodników ligi włoskiej lideruje Paulo Dybala z Juventusu, którego wartość oceniona została aż na 85 milionów euro. 5 mniej miałby obecnie kosztować argentyński napastnik Interu, Lautaro Martinez. W najlepszej "3" znalazł się także Romelu Lukaku, którego wartość wynosi 75 milionów. Dopiero na 5. pozycji znalazł się Cristiano Ronaldo, którego wartość spadła i kosztuje obecnie tyle, co Belg.

Zobacz wideo

Wojciech Szczęsny drugim najdroższym Polakiem

Portugalczyk jest jednym z 4 zawodników Juventusu w najlepszej "10" zestawienia. Poza wspomnianym Dybalą znajdują się tam, także Matthijs De Ligt (4.pozycja, 75 mln) oraz Miralem Pjanić (8. miejsce, 70 mln). Najdroższym z Polaków jest w tym momencie bramkarz klubu z Turynu - Wojciech Szczęsny. Jego wartość wzrosła do 40 milionów euro i według "Transfermarkt" jest drugim najdroższym z polskich piłkarzy. Najwięcej miałby kosztować oczywiście Robert Lewandowski - 65 milionów euro. 

Spadła wartość Krzysztofa Piątka

W stosunku do klasyfikaacji sprzed paru miesięcy o 8 milionów spadła cena Krzysztofa Piątka. Napastnik Milanu został wyceniony na 32 miliony euro i znajduje się jeszcze za polskim duetem grającym w Napoli - Piotrem Zielińskim i Arkadiuszem Milikiem, którzy mieliby kosztować po 40 milionów euro. Na 14 mln euro określa się wartość Bartłomieja Drągowskiego i Karola Linettego.

Więcej o: