Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Trzy kluby Serie A chcą polskiego napastnika

SPAL, Udinese i Brescia, to kluby, które są zainteresowane sprowadzeniem Mariusza Stępińskiego. Polak w letnim oknie transferowym najprawdopodobniej odejdzie z Chievo Werona, które po fatalnym sezonie spadło do Serie B.

22 porażki, 14 remisów i zaledwie 2 zwycięstwa, to bilans Chievo w zakończonym kilka tygodni temu sezonie Serie A. Drużyna z Werony była zdecydowanie najgorsza w pierwszej lidze włoskiej. Do miejsca gwarantującego utrzymanie zabrakło jej aż 21 punktów. Mimo fatalnych wyników kilku piłkarzy Chievo wyróżniało się na tle kolegów, czym przyciągnęli oni uwagę innych klubów. Jednym z takich zawodników był Mariusz Stępiński.

Zobacz wideo

Czterokrotny reprezentant Polski w ubiegłym sezonie wystąpił w 37 spotkaniach, w których strzelił sześć goli i zaliczył dwie asysty. Łącznie w trakcie dwóch sezonów w Chievo zdobył natomiast 11 bramek w 60 meczach. To wystarczyło, by 24-latkiem zainteresowało się kilka klubów, które w przyszłym sezonie nadal będą grać w Serie A.

Trzy kluby Serie A chcą Mariusza Stępińskiego

Zdaniem "La Gazetta dello Sport" największe zainteresowanie sprowadzeniem polskiego napastnika wyraża SPAL. Klub z Ferrary decyzję dotyczącą pozyskania Polaka uzależnia jednak od przyszłości Andrei Petagny. 23-latek w ostatnim sezonie przebywał na wypożyczeniu w drużynie Leonardo Sempliciego, ale władze klubu już wcześniej zagwarantowały sobie jego wykup za 12 mln euro. Tuż po nim, napastnik, który w ubiegłym sezonie strzelił 17 goli będzie mógł trafić do Fiorentiny za osiem milionów więcej.

Poza SPAL, pozyskaniem Stępińskiego interesuje się Udinese, w którym gra Łukasz Teodorczyk, a także beniaminek Serie A - Brescia. Sprzedaż reprezentanta Polski może się okazać ratunkiem dla Chievo, które musi załatać dziury w budżecie, by spełnić wymogi licencyjne. Za 24-latka klub z Werony może otrzymać około 4 mln euro.