Obrońca Cracovii zagra w Serie A? Michał Probierz zabrał głos

US Lecce, które w przyszłym sezonie zagra w Serie A, jest zainteresowane obrońcą Cracovii - Michałem Helikiem. Trener Michał Probierz przekonuje, że Włochów nie stać na 23-letniego piłkarza.

Według informacji dziennikarza lovekrakow.pl – Michała Knury – US Lecce obserwuje obrońcę Cracovii – Michała Helika. Włoski klub zajął w minionym sezonie Serie B drugie miejsce i w kolejnych rozgrywkach zobaczymy go w najwyższej klasie rozgrywkowej. Drużyna z południa Włoch będzie potrzebować nowego środkowego obrońcy, bowiem grający regularnie w tym sezonie Biagio Meccariello jest jedynie wypożyczony z Brescii. 

Zobacz wideo

- Lecce nie stać na Helika - powiedział szkoleniowiec Cracovii, Michał Probierz.

Helik już przed rokiem był w kręgu zainteresowań zagranicznych klubów, ale postanowił zostać w Krakowie. 

23-latek dołączył do Cracovii w lipcu 2017 roku. Wcześniej środkowy obrońca grał w barwach Ruchu Chorzów, którego jest wychowankiem. W krakowskim klubie 23-latek rozegrał w sumie 62 spotkania – szczególnie udany był dla niego sezon 2017/2018, gdy zdobył aż 8 goli w Ekstraklasie. W pierwszych 11 kolejkach kończących się właśnie rozgrywek Helik pełnił rolę kapitana „Pasów” (opaskę przejął później Janusz Gol). 

Transfermarkt wycenia go na 500 tys. euro. Helik ma ważny kontrakt z Cracovią do czerwca 2021 roku.

Więcej o:
Copyright © Agora SA