Serie A. Napoli wygrywa z Udinese. Bramka Arkadiusza Milika

Napoli pokonało Udinese 4:2 (2:2) w meczu 28. kolejki Serie A. Bramkę dla gospodarzy zdobył Arkadiusz Milik.

Napoli wcale nie miało latwo z Udinese, które w lidze zajmuje dopiero 16. miejsce. Wicelider Serie A prowadził co prawda już 2:0, bo w 17. minucie trafił Amin Younes, a w 26. Jose Callejon. Następnie jednak do głosu doszli goście, którzy przed przerwą wyrównali. Wpierw w 30. minucie gola strzelił Kevin Lasagna, a sześć minut później trafił Seko Fofana. Po 45 minutach było 2:2.

Po przerwie Napoli znów wyszło na prowadzenie, które gospodarzom dał Arkadiusz Milik. Polski napastnik trafił w 57. minucie, a podawał mu z rzutu rożnego Callejon.

W 69. minucie wynik spotkania na 4:2 dla Napoli ustalił Dries Mertens. 90 minut w tym meczu zagrał także Piotr Zieliński.

Przedwcześnie zakończył to spotkanie David Ospina, bramkarz Napoli. Już w 7. minucie Kolumbijczyk ucierpiał po starciu z jednym z zawodników Udinese. Musieli interweniować lekarze, którzy opatrzyli rozcięta głowę Ospiny. Carlo Ancelotti, trener Napoli, nakazał rozgrzewkę zmiennikowi - Alexowi Meretowi, ale podstawowy bramkarz powiedział Włochowi, że jest w stanie kontynuować grę. Okazało się, że nie na długo. Pod koniec pierwszej połowy Ospina stracił przytomność i musiał zostać przewieziony do szpitala.

Napoli zbliżyło się po tej wygranej do Juventusu, który sensacyjnie przegrał z Genoą 0:2. Strata zespołu z Neapolu do "Starej Damy" wynosi jednak wciąż aż 15 punktów.