Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Juventus odzyskał pieniądze z transferu Cristiano Ronaldo. Sprzedał swoich piłkarzy

Po sprowadzeniu Cristiano Ronaldo latem ubiegłego roku, Juventus skupił się na sprzedawaniu. Mistrzowie Włoch odzyskują pieniądze zainwestowane w sprowadzenie portugalskiej gwiazdy.
Zobacz wideo

117 mln euro wydał latem Juventus na sprowadzenie Cristiano Ronaldo. Pół roku później, podczas zimowego okna transferowego mistrzowie Włoch rozpoczęli odzyskiwanie pieniędzy zainwestowanych w sprowadzenie napastnika Realu Madryt. Sprzedali Mehdiego Benatię (za 8 mln euro do Al Duhail) i porozumieli się z Cagliari, które wypożyczyło Alberto Cerriego, a po zakończeniu sezonu wykupi go za 9 mln euro. Latem sprzedani prawdopodobnie zostaną także inni piłkarze, którzy przebywają na wypożyczeniach. Sampdoria planuje sprowadzić Emila Audero za 20 mln euro, do Genoi za 16,5 mln euro powędruje Stefano Sturaro, a Bologna zapłaci 7 mln euro za Riccardo Orsoliniego.

Za sprzedaż wszystkich wspomnianych zawodników na konto Juventusu wpłynie ponad 55 mln euro. Dodatkowo niebawem dojdzie transferu Andrei Favilliego, za którego Genoa ma zapłacić 12 mln euro. Latem Juventus sprzedał natomiast Mattię Caldarę do Milanu (35 mln euro) i Rolando Mandragorę do Udinese (20 mln euro). Podsumowując, wszystkie wspomniane transfery dadzą mistrzom Włoch łączny zarobek przekraczający 100 mln euro, co oznacza, że w budżecie klubu ponownie pojawią się pieniądze, które wydano na zakup Ronaldo.

Juventus pobił swój rekord. Efekt Cristiano Ronaldo

Do zarobków uzyskanych z tytułu sprzedaży zawodników, budżet Juve wzmacniają również umowy sponsorskie, m.in. kontrakt z Adidasem, przedłużony niedawno do 2027 roku. Od sezonu 2019/20 będą obowiązywały nowe stawki. Przez osiem lat Juventus dostanie co najmniej 408 mln euro, czyli 51 mln euro na sezon. Jak do tej pory niemiecka firma płaciła "Starej Damie" 26 mln euro, a więc wzrost jest niemal podwójny.