Serie A. Remis w meczu na szczycie

Prowadzący w tabeli Juventus Turyn zremisował na wyjeździe 1:1 z AS Roma na zakończenie 25. kolejki Serie A. Gospodarze od 62. minuty grali w dziesięciu.

Tak relacjonowaliśmy minuta po minucie

O pierwszej godzinie gry można spokojnie zapomnieć. Obie drużyny grały bardzo zachowawczo, przewidywalnie, a przy tym także niedokładnie. Przewagę miał Juventus, ale widać było brak Andrei Pirlo i Paula Pogby, zwłaszcza w poczynaniach ofensywnych.

Mecz zupełnie odmienił się w 62. minucie. Wówczas to drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę obejrzał Vassilios Torosidis. W odpowiedzi Carlos Tevez przymierzył z rzutu wolnego i Juventus objął prowadzenie, a Argentyńczyk, zdobywając 15. bramkę w sezonie, wysunął się na pozycję lidera klasyfikacji strzelców.

Roma choć grała w osłabieniu zaimponowała ambicją. Choć mało brakowało, by gospodarze stracili drugiego gola, niestrudzenie parli do przodu. W 78. minucie wyrównali. Sędzia Daniele Orsato pokazał jedną z 11 żółtych kartek w tym meczu Giorgio Chielliniemu i Roma miała rzut wolny z prawej strony pola karnego. Wprowadzony w drugiej połowie Alessandro Florenzi dośrodkował, Seydou Keita uderzył głową, a Claudio Marchisio zamiast wybić piłkę tylko ją musnął, tak że wpadła do bramki.

Po wyrównaniu wciąż inicjatywę miała Roma, ale nie udało jej się zdobyć drugiej bramki.

Po 25 kolejkach sytuacja na czele tabeli nie uległa więc zmianie. Pierwszy Juventus ma 58 punktów i o dziewięć wyprzedza Romę. Trzecie Napoli traci do Rzymian cztery punkty.