Serie A. Roma zremisowała z Juventusem w meczu na szczycie [ZAPIS RELACJI]

• poniedziałek, 02 marca 2015
  • KONIEC MECZU

90. min.

Po nudnej godzinie gry i pasjonujących ostatnich 30 minutach Roma zremisowała z Juventusem 1:1. Po 25 kolejkach goście mają dziewięć punktów przewagi nad drugimi w tabeli gospodarzami i są blisko zapewnienia sobie kolejnego mistrzostwa Włoch.

KONIEC MECZU. Roma remisuje z Juventusem 1:1.

Padoin zmienia Lichtsteinera.

• 87. min.

Roma wciąż ambitnie próbuje strzelić drugą bramkę.

• 84. min.

Ukarany także Vidal. Rzut wolny wykonywał Pjanić, ale trafił w mur.

• 83. min.

Pierwsza zmiana w Juventusie, Kingsley Coman w miejsce Moraty.

• 79. min.

Nainggolan obejrzał żółtą kartkę, to już dziesiąta w tym spotkaniu.

• 78. min.

Jak padł gol? Wrzucał z rzutu wolnego z prawej strony pola karnego Florenzi, piłka przeleciała przez całe pole bramkowe aż uderzył ją głową Keita. Fatalnie zachował się Marchisio, który mógł jeszcze wybić piłkę, dotknął jej, ale i tak wpadła do siatki.

• GOOOOOOL

78. min.

1:1! Keita!

• 77. min.

Jeszcze jedna kartka, tym razem dla Chielliniego za faul na Iturbe.

• 75. min.

Roma będzie próbowała strzelić gola, ale trudno uwierzyć, by w dziesięciu było jej łatwiej niż w jedenastu.

• 73. min.

Trzecia zmiana w Romie. Radja Nainggolan wchodzi za De Rossiego.

• 72. min.

Manolas ładnie strzelał głową, ale Buffon zdołał wybić piłkę na rzut rożny.

• 71. min.

Juan Iturbe wszedł za Tottiego.

• 71. min.

Tym razem ukarany Marchisio.

• 68. min.

Tevez miał kolejną okazję, ale jego uderzenie w ostatniej chwili zablokował Manolas.

• 65. min.

Florenzi wszedł w miejsce Ljajicia, czyli Roma uzupełnia defensywę.

• 64. min.

Jak padł gol? Tevez wykonał świetny rzut wolny, przeniósł piłkę idealnie ponad murem tak, że wpadła pod poprzeczkę.

• GOOOOOOL

64. min.

GOOOOL! Tevez!

• PILNE

62. min.

Czerwona kartka dla Torosidisa! Grek sfaulował Vidala, a miał już na koncie jedną żółtą kartkę. Może teraz mecz się ożywi?

• 60. min.

Sypią się kolejne kartki, ukarany najpierw Pjanić a następnie Yanga-Mbiwa.

• 60. min.

Nawet fani Serie A wymiękają przy takim meczu.

Serie A. Roma - Juventus, ostatnia szansa na emocje

Gdy w październiku Juventus pokonał po thrillerze Romę 3-2 wydawało się, że obie drużyny będą walczyć do końca sezonu łeb w łeb. Ale Roma w 2015 roku prezentuje się słabo. By zachować jakiekolwiek szanse na mistrzostwo Włoch, musi wygrać rewanżowe starcie. A i to może nie wystarczyć.

• 55. min.

Vidal dalekim podaniem nie znalazł Teveza. Mnóstwo niedokładności w tym meczu z obu stron.

• 54. min.

Morata ukarany żółtą kartką.

• PILNE

50. min.

Jedna z lepszych okazji dla Juventusu, Vidal uderzał z lewej strony pola karnego na prawy słupek, pomylił się naprawdę niewiele!

• 49. min.

Trwają piłkarskie szachy. Juventus remis może zadowolić, ale na co czeka Roma?

Zaczęła się druga połowa.

• Piłkarze wracają na boisko.

• 45. min.

KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. Dużo walki i gry w środku pola. Nie jest to wybitny mecz, sytuacji podbramkowych było niewiele, a jeszcze mniej zakończyło się strzałem. Nie mówiąc już o strzałach celnych - dotąd nie było ani jednego...

• 43. min.

Szansa Teveza po kontrze, ale skończyło się na trzecim w tym meczu rzucie rożnym dla gości.

• 41. min.

Tym razem kartka dla Evry, który naprawiał swój błąd po tym jak dał się ograć Torosidisowi.

• 40. min.

Dzieje się naprawdę niewiele, więc zobaczmy trochę zdjęć ze stadionu:

Race na trybunach

Dron nad boiskiem

Trener Juventusu Massimiliano Allegri

• 40. min.

Aktywny jest Holebas, ale Juventus rozbija spokojnie wszystkie ataki Romy.

• 37. min.

Wciąż nie doczekaliśmy się celnego strzału na bramkę w tym meczu.

• 33. min.

Morata oddał strzał, ale bardzo niecelny.

• 32. min.

Druga kartka w meczu, tym razem ukarany De Rossi.

• 30. min.

Pierwsza groźna sytuacja Romy. Po wrzutce Holebasa szansę miał Keita, ale ostatecznie nie zdołał uderzyć piłki i przejęli ją obrońcy.

• 27. min.

Tym czasem pod bramką Romy znów było groźnie, ale goście pogubili się w kontrze.

• 26. min.

Według statystyk Roma jest częściej przy piłce (przez 54 procent czasu gry), ale absolutnie nic z tego nie wynika.

• 22. min.

Po rzucie rożnym De Sanctis wyjaśnia sytuację.

• PILNE

21. min.

Świetna akcja Juventusu, Pereyra dogrywał do Moraty, ale w ostatniej chwili piłkę wybił Manolas. O mały włos, a umieściłby ją tuż przy słupku własnej bramki.

• 20. min.

Lichtsteiner w zapaśniczym stylu powalił Keitę, ale potem pomógł mu wstać i może tym ujął sędziego, bo kartki nie dostał.

• 19. min.

Pierwsza (dopiero pierwsza) żółta kartka, obejrzał ją Torosidis.

• 17. min.

Jedna z niewielu akcji Romy, Ljajić zakręcił się w polu karnym i stracił piłkę. Akcję Juventusu przerwał ostrym wejściem Totti.

• 15. min.

Juventus gra dziś bez Pirlo i Pogby, ale jego gra jest na razie znacznie lepiej poukładana. Wciąż brakuje jednak sytuacji bramkowych. Poza niecelnym uderzeniem Vidala nie widzieliśmy jeszcze strzału.

• 12. min.

Kolejny atak Juventusu, Yanga-Mbiwa w ostatniej chwili wybił piłkę.

• 9. min.

Juventus w natarciu od początku, po akcji Pereyry goście wykonywali rzut rożny, ale piłkę po wrzutce wybili obrońcy.

• 5. min.

Morata zagrał prostopadłą piłkę w stronę Teveza, ale bramkarza De Sanctis wyjściem z bramki zażegnał niebezpieczeństwo.

• 4. min.

Łukasz Skorupski mimo dobrej postawy w Lidze Europy dziś znów na ławce rezerwowych.

Łukasz Skorupski

• 3. min.

Od początku dochodzi do ostrych starć. Morata prawie dostał łokciem w twarz.

• 1. min.

Roma traci dziewięć punktów do Juventusu i wygrywając dziś może się zbliżyć na sześć oczek.

• 1. min.

Grają!

• Piłkarze są już na boisku, mecz za moment się rozpocznie.

• Skład Juventusu: Buffon - Caceres, Bonucci, Chiellini - Lichtsteiner, Vidal, Marchisio, Pereyra, Evra - Morata, Tevez

• Skład Romy: De Sanctis - Torosidis, Yanga-Mbiwa, Manolas, Holebas - Pjanić, De Rossi, Keita - Gervinho, Totti, Ljajić

• Mecz rozpocznie się z opóźnieniem. To akcja solidarności z będącą na skraju bankructwa Parmą.

• Czemu warto oglądać dzisiejszy mecz pisze Łukasz Godlewski.

• Mecz zacznie się o 20:45.