Jak będą wyglądały koszulki Barcelony?

Hiszpański dziennik Sport publikuje 3 możliwe projekty nowych koszulek Barcelony. Największym problemem jest logo katarskiej fundacji, które nie pasuje do pozostałych elementów. Jak będzie wyglądał nowy trykot "Dumy Katalonii"?

Umowa z Fundacją Katarską opiewająca na 30 milionów euro rocznie obowiązywać będzie obie strony do sezonu 2015/16. Zgodnie z postanowieniami kontraktu, na koszulkach Katalończyków widnieć będzie obok logo UNICEF-u reklama instytucji założonej przez Szejka Hamada Bin Khalifa Al Thaniego, władcę Kataru.

To najwyższy w świecie futbolu kontrakt, który przyniesie w sumie klubowi z Camp Nou 165 milionów euro. Za trwający już sezon lider La Liga otrzyma 15 milionów euro. Za kolejne pięć - po 30 mln.

FC Barcelona to jeden z niewielu czołowych klubów świata, który do tej pory na strojach nie posiadał reklamy sponsora. Eksponował logo międzynarodowej organizacji charytatywnej UNICEF. Na rzecz tej organizacji Hiszpanie przekazują 1,5 mln euro rocznie.

W Hiszpanii sprawa wzbudziła liczne kontrowersje. Gazety prześcigają się w spekulacjach jak wyglądały będą nowe trykoty "Dumy Katalonii". Do ciekawych informacji dotarł Sport, który publikuje 3 możliwości jakie oferuje Barcelonie firma Nike.

Problemem jest logo katarskiej fundacji, które nie pasuje do pozostałych elementów koszulki. Należy również zdecydować, w którym miejscu znajdzie się logo UNICEFU. Połączenie tradycyjnej koszulki Barcelony z nowym elementem może okazać się nie lada wyzwaniem.

Nike i Barcelona chcą by model koszulki został wybrany do początku 2011 roku.

Ludzie w potrzebie, Barcelona nie odmówi  ?

Więcej o: