Lewandowski w trybie turbo. Tak wygląda klasyfikacja strzelców La Liga

Robert Lewandowski strzelił dwa gole w wygranym przez Barcelonę 3:1 meczu z Realem Sociedad. Dzięki temu Polak już na starcie sezonu jest wysoko w klasyfikacji strzelców La Liga.

Robert Lewandowski strzelił pierwszego gola w sezonie już w 44, sekundzie meczu z Realem Sociedad. Na drugiego trafienie czekał do 69. minuty, kiedy to wykończył akcję Barcelony i strzelił na 3:1. Wtedy też jasne stało się, że Barcelona wygra spotkanie, które w pierwszej połowie było bardzo wyrównane.

Robert Lewandowski wysoko w klasyfikacji strzelców La Liga

Dwa gole Robert Lewandowskiego pozwoliły mu znaleźć się w czołówce klasyfikacji strzelców La Liga. Liderem jest Borja Iglesias z Realu Betis, który ma już trzy bramki na koncie. W miniony weekend strzelił dwa gole w wygranym 2:1 przez jego zespół meczu z Realem Mallorcą. 34-latek to na razie jedyny piłkarz, który ma na koncie trzy bramki.

Dwa gole - poza Lewandowskim - strzeliło natomiast już pięciu piłkarzy - Iago Aspas, Alvaro Morata, Chimy Avila, Alex Baena oraz Juanmi. Karim Benzema, który był stawianym przed sezonem jako  największy konkurent w walce o miano najlepszego strzelca ma jedno trafienie. Francuz rozpoczął strzelanie również w tej kolejce, w wygranym 4:1 przez Real Madryt meczu z Celtą Vigo.

• 2. Juanmi (Betis) - 2 gole

Zwycięstwo nad Realem Sociedad pozwoliło także Barcelonie na znaczny awans w tabeli La Liga. Na ten moment zespół Xaviego ma cztery punkty na koncie i bilans bramkowy 4:1. To daje Barcelonie piąte miejsce w tabeli. Przed nią są cztery zespoły, które po dwóch kolejkach mają na koncie komplet sześciu punktów (Villarreal, Betis, Real Madryt, Osasuna).

7. Athletic Bilbao - 4 pkt, bramki: bramki 1:0

W kolejnym spotkaniu Barcelona zmierzy się z Realem Valladolid u siebie. Mecz w niedzielę 28 sierpnia