Real lepszy od Atletico w derbach Madrytu!

Real pokonał Atletico 1:0 w w sobotnich derbach Madrytu. Jedynego gola zdobył Karim Benzema w 56. minucie. Zespół Zinedine'a Zidane po tej wygranej umocnił się na pozycji lidera La Liga.

Real przystępował jako faworyt derbów Madrytu z Atletico. Zespół Zinedine'a Zidane'a nie poniósł porażki od dwudziestu meczów, a ostatni raz miało to miejsce w połowie października 0:1 z Mallorcą. Natomiast ekipa Diego Simeone chciała się odbudować po serii fatalnych występów. Przegrana z Realem po rzutach karnych w Superpucharze Hiszpanii, później 0:2 z Eibarem w lidze, kompromitacja w Pucharze Króla z trzecioligowym Cultural Leonesa i bezbramkowy remis z przedostatnim w tabeli Leganes mocno nadszarpnęły reputacją Diego Simeone.

Co jest kluczowe dla odrodzenia Realu?

Karim Benzema dał Realowi wygraną w derbach Madrytu

Pierwsza połowa była zaciętym widowiskiem z lekką przewagą gości. Piłkarze Diego Simeone nie potrafili jednak zamienić dogodnych okazji na bramki. Najpierw Angel Correa trafił w słupek, a potem ten sam zawodnik fatalnie przestrzelił w sytuacji sam na sam z Thibaut Courtois.

Najwięcej kontrowersji wzbudziła sytuacja z 32. minuty, kiedy w polu karnym Realu po starciu z Casemiro przewrócił się Alvaro Morata. Arbiter nie zdecydował się ostatecznie na podyktowanie rzutu karnego.

Po zdjęciu z boiska Alvaro Moraty na początku drugiej połowy siła ofensywna gości mocno osłabła. Zespół zaczął grać bez klasycznej "dziewiątki". Moment ten wykorzystał Real Madryt w 56. minucie. Znakomita trójkowa akcja pomiędzy Viniciusem Juniorem, Ferlanem Mendym a Karimem Benzemą, bezbłędnie wykończył ten ostatni. Dla Francuza był to 13. gol w ligowym sezonie.

W kolejnym fragmencie spotkania napór gospodarzy rósł z minuty na minutę, ale gracze Zidane'a byli nieskuteczni albo dobrze interweniował Jan Oblak.

Ostatecznie po zaciętym spotkaniu Real zasłużenie wygrał 1:0 i zachował pozycję lidera w lidze hiszpańskiej. To pierwsza wygrana Los Blancos nad Atletico na własnym stadionie od 1 grudnia 2011 roku.

Obecnie Real ma 49 punktów i o sześć wyprzedza Barcelonę (gra w niedzielę z Levante o godz. 21:00). Natomiast Atletico jest piąte w tabeli z 36 oczkami, ale może jej stracić, gdy swoje mecze wygrają Real Sociedad (6.) i Valencia (7.).