Cztery gole w starciu Leicester City z Chelsea. Szalone 26 minut

Chelsea Londyn zremisowała na wyjeździe z Leicester 2:2 (0:0) w meczu 25. kolejki Premier League, a wszystkie cztery gole padły między 46. a 71. minutą. Po tym spotkaniu "Lisy" mogą stracić dystans do drugiego w tabeli Manchesteru City.

W pierwszym sobotnim meczu 25. kolejki Premier League Leicester City zremisowało 2:2 z Chelsea Londyn. Było to spotkanie trzeciej z czwartą drużyną w tabeli i nie zawiodło kibiców. Prowadzenie objęli goście w 46. minucie, gdy gola strzelił Antonio Rudiger. Osiem minut później było 1:1, bo wyrównał dla gospodarzy Harvey Barnes.

Mateusz Klich tłumaczy, dlaczego chciałby grać w Premier League:

Manchester City ucieknie Leicester City?

Leicester poszło za ciosem i w 64. minucie wyszło na prowadzenie po bramce Benjamina Chilwella. Goście nie zamierzali się jednak poddać i siedem minut później doprowadzili do remisu. Drugie trafienie w tym spotkaniu zanotował Rudiger, co jak na środkowego obrońcę jest wyjątkowym osiągnięciem.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Remis 2:2 sprawił, że Leicester pozostanie po tej kolejce na trzecim miejscu, a Chelsea na czwartym. "Lisy" mogą jednak stracić dystans do drugiego Manchesteru City. Wciąż aktualni mistrzowie Anglii mają dwa punkty przewagi nad Leicester, a jutro zagrają na wyjeździe z Tottenhamem w szlagierze 25. kolejki Premier League.