Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Nowy trener Barcelony ma pierwszy cel transferowy. Wielki talent

Jun Nishikawa może zostać pierwszym zawodnikiem, którego pozyskanie FC Barcelona zapewni sobie po przyjściu nowego trenera, Quique Setiena - informuje "Mundo Deportivo". Hiszpański dziennik twierdzi, że władzom katalońskiego zespołu bardzo zależy na sprowadzeniu utalentowanego japońskiego pomocnika.

Reklama. Możesz zarejestrować się i zagrać poniższe kursy na Betclic.pl:

Zatrzymać Arturo Vidala, zbudować dobre relacje z Leo Messim i tworzyć zespół w oparciu o młodych piłkarzy - to główne założenia Quique Setiena, nowego trenera FC Barcelony, który zespół mistrzów Hiszpanii przejął po Ernesto Valverde. Wiadomo, że 61-latek zakomunikował już chęć zatrzymania w drużynie Vidala, odbył także rozmowę z Leo Messim. Teraz zabiera się za realizowanie trzeciego punktu z listy założeń.

"W Barcelonie dbają o to, żeby Ansu Fatiemu nie odbiło"

Zobacz wideo

Nowy trener Barcelony ma pierwszy cel transferowy. Wielki talent

A może nie tyle zabiera się za to sam Setien, co władze Barcelony, chcące uniknąć powtórki błędu, jakiego dopuściły się w przypadku Takefusy Kubo - jednego z najbardziej utalentowanych japońskich piłkarzy. Wówczas szefowie mistrzów Hiszpanii zbyt długo czekali ze złożeniem odpowiedniej oferty, przez co ostatecznie w negocjacjach ubiegli ich przedstawiciele Realu Madryt. Teraz chcą działać zdecydowanie lepiej i zapewnić sobie sprowadzenie Juna Nishikawy, środkowego pomocnika Cerezo Osaka.

Młodzieżowy reprezentant Japonii występuje na pozycji środkowego pomocnika, zdaniem Setiena - najważniejsze pozycji w drużynie. Pozycji, na której opiera się gra całego zespołu. 17-latek jest uważany za jednego z najlepszych pomocników w Azji. W lutym skończy 18 lat i zgodnie z japońskim prawem, będzie mógł zmienić klub na zagraniczny. Tym ma być właśnie Barcelona, której w rozmowach z Nishikawą ma pomagać Miguel Angel Lotina, 62-letni hiszpański trener prowadzący Cerezo.

Nishikawa jest wyceniany przez portal Transfermarkt na 200 tys. euro. Wiadomo jednak, że w przypadku transferu Barcelona zapłaci za niego przynajmniej kilka milionów euro.

Pobierz aplikację Football LIVE na Androida

Football LIVEFootball LIVE Football LIVE