Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Yerry Mina nowym piłkarzem Barcelony. Kontrakt do 2023 roku

11,8 mln euro zapłaci Barcelona kolumbijskiemu klubowi Palmeiras za środkowego obrońcę Yerry'ego Minę. Reprezentant Kolumbii, która jest rywalem Polski w MŚ 2018, zastąpi odchodzącego do Chin Javiera Mascherano.

Piłkarz miał do Barcelony dołączyć dopiero latem, ale ze względu na odejście Argentyńczyka transakcję przyspieszono. Mina będzie piłkarzem Barcelony do czerwca 2023 roku. W jego kontrakcie wpisano klauzulę odstępnego w kwocie 100 mln euro.

23-letni piłkarz ma 195 cm wzrostu, jest silny, skoczny, dobrze gra głową, ale nie jest sprinterem. Karierę zaczynał jako bramkarz (na tej pozycji grali jego ojciec i wujek), ale potem zmienił pozycję i został obrońcą. W Barcelonie będzie walczył o miejsce w składzie z Gerardem Pique, Umtitim i Thomasem Vermaelenem. Będzie pierwszym Kolumbijczykiem, który zagra w oficjalnym meczu Barcelony.

W reprezentacji Kolumbii zagrał do tej pory dziewięć razy, strzelił trzy gole. Nie wiadomo, jak transfer do Barcelony wpłynie na jego rolę w kadrze. Jeśli nie będzie regularnie grał, to trener Jose Pekerman może postawić na innych graczy.

Kolumbia jest rywalem Polski w MŚ 2018. W fazie grupowej z biało-czerwonymi zagrają jeszcze z Japonią i Senegalem.

Zobacz wideo