Yerry Mina nowym piłkarzem Barcelony. Kontrakt do 2023 roku

11,8 mln euro zapłaci Barcelona kolumbijskiemu klubowi Palmeiras za środkowego obrońcę Yerry'ego Minę. Reprezentant Kolumbii, która jest rywalem Polski w MŚ 2018, zastąpi odchodzącego do Chin Javiera Mascherano.

Piłkarz miał do Barcelony dołączyć dopiero latem, ale ze względu na odejście Argentyńczyka transakcję przyspieszono. Mina będzie piłkarzem Barcelony do czerwca 2023 roku. W jego kontrakcie wpisano klauzulę odstępnego w kwocie 100 mln euro.

23-letni piłkarz ma 195 cm wzrostu, jest silny, skoczny, dobrze gra głową, ale nie jest sprinterem. Karierę zaczynał jako bramkarz (na tej pozycji grali jego ojciec i wujek), ale potem zmienił pozycję i został obrońcą. W Barcelonie będzie walczył o miejsce w składzie z Gerardem Pique, Umtitim i Thomasem Vermaelenem. Będzie pierwszym Kolumbijczykiem, który zagra w oficjalnym meczu Barcelony.

W reprezentacji Kolumbii zagrał do tej pory dziewięć razy, strzelił trzy gole. Nie wiadomo, jak transfer do Barcelony wpłynie na jego rolę w kadrze. Jeśli nie będzie regularnie grał, to trener Jose Pekerman może postawić na innych graczy.

Kolumbia jest rywalem Polski w MŚ 2018. W fazie grupowej z biało-czerwonymi zagrają jeszcze z Japonią i Senegalem.

Zobacz wideo
Więcej o: