Bundesliga. Lewandowski w gronie gwiazd. Tylko na jakiej pozycji?

Przed startem Bundesligi w niemieckich media wciąż głośno o Robercie Lewandowskim. Polak, wymieniany obok Ballacka czy Raula, ma być jednym z piłkarzy, dzięki którym Bundesliga zyska na atrakcyjności. Tylko na jakiej pozycji w Borussii Dortmund zagra 21-letni Polak? - zastanawiają się eksperci.

Bundesliga ma w tym sezonie przeżyć renesans. Niemieckie kluby uaktywniły się na rynku transferowym i do takich gwiazd jak Franck Ribery i Arjen Robben (obaj Bayern Monachium) dołączyli między innymi Michael Ballack (wrócił do Bayeru Leverkusen), Raul (przeszedł z Realu do Schalke 04) oraz... Robert Lewandowski - nowy nabytek Borussii Dortmund. Polak, według niemieckich dziennikarzy, nieprzypadkowo znalazł się w tym gronie.

Internetowe wydanie gazety "Focus" informuje, że Borussia jest zachwycona młodym polskim napastnikiem i stwierdza, że Lewandowski może być gwiazdą nie tylko klubu, ale całej ligi. Portal zaznacza także, że z wymienionego grona Lewandowski jest najmłodszy i ma największe szanse, by wnieść powiew świeżości do Bundesligi.

Portal www.derwesten.de także zauważa osobę Lewandowskiego i przypomina sumę, jaką Borussia wyłożyła za Polaka - 4,5 mln euro. Teraz klub liczy, że Lewandowski szybko odwdzięczy się strzelonymi bramkami. W sparingach spłacał kredyt zaufania - pamiętamy wszyscy piękną bramkę Polaka z przewrotki, która konkurowała do miana bramki tygodnia w Europie.

Będzie gwiazdą. Tylko na jakiej pozycji?

Niemieckie wydanie portalu www.goal.com skupia się na innym aspekcie obecności Polaka w Bundeslidze. Zastanawia się mianowicie, na jakiej pozycji Lewandowski może grać w nowym klubie.

W 117. meczach ligowych w Polsce Robert zdobył 68 goli, ale rodzima ekstraklasa nie może równać się z niemiecką, więc ciężko będzie "Lewemu" wygryźć ze składu Lucas Barriosa. A że żelazne ustawienie Borussii to 4-2-3-1, Polak nie będzie mógł zagrać obok Paragwajczyka.

Dziennikarze nie przewidują jednak, że Robert usiądzie na ławce rezerwowych. Sugerują, że wobec kłopotów zdrowotnych Mohameda Zidana, jego miejsce w składzie może zająć właśnie Polak. Zidan gra zazwyczaj jako cofnięty napastnik, ustawiany tuż za Barriosem. To może być dobra pozycja dla Lewandowskiego - sugeruje portal.

Klopp: Zostanie gwiazdą, o ile będzie miał głód sukcesu

Trener Borussii Dortmund Jürgen Klopp ma bardzo dobre zdanie o Robercie Lewandowskim. Przestrzega jednak, że bez odpowiedniej motywacji, bez głodu sukcesu, Polak nie zrobi w Bundeslidze kariery.

- Robert Lewandowski to niesamowicie utalentowany piłkarz W Polsce był zdecydowanie najlepszym napastnikiem, mimo że nie musiał grać na sto procent swojej wartości. W Bundeslidze nie ma na to szans. Robert musi być przede wszystkim napalony na sukces, musi cały czas się poświęcać. Nie może polegać tylko na swoim talencie. Istnieje bowiem niebezpieczeństwo, że nie potrafi napalić się na sukces i wypruć z siebie flaków - mówi Klopp.

Biorę się za siebie - zapewnia Błaszczykowski ?

Więcej o: