Ogromne pieniądze dla Herthy Berlin! Klub może je wydać na wielkie gwiazdy

Hertha Berlin otrzyma ogromne pieniądze. Lars Windhorst zapowiedział, że przeleje na konto klubu ponad 300 milionów euro.

Lars Windhorst, współwłaściciel Herthy Berlin przelał na konto klubu kolejne 150 mln euro. Biznesmen chciałby zrobić z drużyny, w której gra Krzysztof Piątek światowego potentata. W zeszłym roku 43-latek przelał 125 mln euro, jesienią kolejne 99 mln euro. Niemiecki "Bild" informuje, że następny przelew będzie oscylował w granicach 150 mln euro. 

Zobacz wideo Bundesliga. Bayern - Fortuna 5:0. Gol Davies'a [ELEVEN SPORTS]

Hertha Berlin z potężnym budżetem na przyszłość. Światło dla Krzysztofa Piątka

Gdy wszystkie kluby na świecie zastanawiają się, jak wielka będzie dziura budżetowa spowodowana pandemią koronawirusa, Hertha Berlin zwiększy swoje zaplecze finansowe. Lars Windhorst do przelanych 224 mln euro, dołączy kolejne 150 mln, które sprawią, że biznesmen stanie się większościowym udziałowcem klubu.

Obecnie inwestor posiada 49,9 proc. akcji klubu. Po wspomnianym przelewie jego udział wzrośnie do 60 proc. akcji. Tak duży przypływ gotówki może być spowodowany ostatnimi wynikami Herthy Berlin. Przed wznowieniem rozgrywek klub walczył o utrzymanie w Bundeslidze, jednak po ostatnich meczach (3 zwycięstwa, 1 remis) zespół Krzysztofa Piątka przybliżył się do strefy gwarantującej grę w europejskich pucharach. Hertha zajmuje aktualnie 9. miejsce w tabeli. 

Polski napastnik również miał swój udział w wygranych spotkaniach. Krzysztof Piątek w ostatnich meczach wchodzi do gry z ławki rezerwowych, mimo to udało mu się strzelić wyrównującego gola z RB Lipsk (2:2) czy powiększyć prowadzenie w spotkaniu z Augsburgiem (2:0). 

Tak duży zastrzyk gotówki może wpłynąć na transfery Herthy Berlin. Jak podają niemieckie media, władze klubu są zainteresowane m.in. Julianem Draxlerem czy Mario Goetze

Więcej o: