Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Przypadek zadecydował o golu Lewandowskiego. Zareagowała nawet Bundesliga

Alphonso Davies w środowym spotkaniu Freiburg - Bayern Monachium idealnie podał piłkę do Roberta Lewandowskiego, dzięki czemu Polak mógł cieszyć się już z 19. gola w trwającym sezonie Bundesligi. Po spotkaniu Kanadyjczyk zdradził, że wcale nie miał zamiaru dogrywać do Polaka.

Była 16. minuta spotkania Freiburg - Bayern Monachium, kiedy to kapitalną szarżę przeprowadził na lewym skrzydle Alphonso Davies. Kanadyjczyk przebiegł niemal całe boisko i idealnie obsłużył podaniem Roberta Lewandowskiego, który wpadł w pole karne i efektownym wślizgiem skierował piłkę do siatki. 

Zobacz gola Alphonso Daviesa z Mainz na 6:0:

Zobacz wideo

Po meczu 19-letni piłkarz mistrza Niemiec przyznał, że cała akcja nie była wcale wyćwiczona i wynikła raczej z... przypadku.

- Starałem się minąć obrońcę, spojrzałem w pole karne i zobaczyłem Serge'a (Gnabry'ego - przyp. red.). Lewandowskiego nie widziałem. Po prostu dośrodkowałem, chciałem zagrać piłkę na dalszy słupek, ale Lewandowski pojawił się znikąd i umieścił ją w bramce - skomentował Davies zagranie w rozmowie z oficjalnym portalem Bundesligi.

Zobacz fantastyczną akcję Daviesa i gola Lewandowskiego w meczu z Freiburgiem:

Komentarz Daviesa nie uszedł uwadze oficjalnemu profilowi Bundesligi na Twitterze i został podsumowany w żartobliwy sposób:

- Wrzuć w pole karne, a Lewy zrobi resztę.

Po 16 kolejkach Bundesligi Lewandowski ma na koncie aż 19 bramek i wyprzedza o jedną Timo Wernera z RB Lipsk.