Premier League. Chelsea znów bez kompletu punktów

Ostatnie zwycięstwo nad Boltonem nie okazało się początkiem powrotu Chelsea Londyn do dobrej formy. W kolejnym meczu u siebie podopieczni Ancelottiego zaledwie zremisowali 3:3 z Aston Villą, tracąc gola w doliczonym czasie gry.

Bramki z meczu Chelsea - Aston Villa na Zczuba.tv

Kibice zgromadzeni na Stamford Bridge byli świadkami emocjonującego meczu. Chelsea potrafiła wyjść z niezwykłych opresji, była bliska zgarnięcia drugiego z rzędu kompletu punktów, ale straciła gola w 91 minucie.

Zaczęło się jednak bardzo dobrze dla gospodarzy. Mimo że nie mieli przewagi, potrafili wykorzystać jedyną dogodną sytuację. Florent Malouda był przewracany w polu karnym, sędzia słusznie odgwizdał faul, a jedenastkę na gola zamienił Frank Lampard. Aston Villa nie zamierzała jednak składać broni i jeszcze przed przerwą doprowadziła do wyrównania - podobnie jak Lampard, z karnego trafił Ashley Young.

Mało tego, ledwie zaczęła się druga połowa, a mistrzowie Anglii dostali cios, który mógł powalić ich na deski. Emile Heskey wyskoczył najwyżej w polu karnym i precyzyjnym strzałem głową pokonał Petra Cecha. Chelsea jednak nie upadła, a zagrała wreszcie tak, jak na drużynę z takim potencjałem przystało. Przycisnęła, zepchnęła rywali do defensywy i w samej końcówce meczu zdołała strzelić dwa gole - najpierw ukąsił Drogba (w 85 minucie), pięć minut później Terry.

Nie był to jednak koniec emocji. W doliczonym czasie gry desperackie ataki gości przyniosły skutek - dośrodkowanie Albrightona na gola strzałem głową zamienił Ciaran Clark.

Chelsea znów nie wygrała, a nad głową Carlo Ancelottiego zbierają się coraz czarniejsze chmury. Mistrz Anglii w 20 meczach uzbierał 35 punktów i zajmuje w tabeli ligi angielskiej piąte miejsce. Prowadzący Manchester United ma 41 punktów i jeden mecz rozegrany mniej.