Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Piłkarz Barcelony zaoferowany Chelsea. Na przeszkodzie staje sama Barcelona

Chociaż według hiszpańskich i angielskich mediów Philippe Coutinho został zaoferowany Chelsea, a Anglicy są chętni do pozyskania Brazylijczyka, to przyszłość zawodnika wcale nie jest rozstrzygnięta. Wszystko przez Barcelonę, która nie chce znów wypożyczać swojego pomocnika.

Kilka dni temu za hiszpańskim Sportem informowaliśmy, że Chelsea ma już przygotowany kontrakt dla Philippe Coutinho. Brazylijczyk, który obecnie przebywa na wypożyczeniu w Bayernie Monachium z FC Barcelony, nie spełnił pokładanych w nim nadziei w Katalonii i latem najprawdopodobniej opuści klub.

Zobacz wideo Jak zakończy się ekstraklasa? [SEKCJA PIŁKARSKA]

Kilka dni temu "Sport" poinformował, że pomocnika widziałaby u siebie Chelsea. Londyńczycy mieli chcieć wypożyczyć zawodnika z opcją pierwokupu, a oba kluby miały w tej sprawie już rozmawiać. Inne światło na sprawę rzuca jednak brytyjski "Mirror." Chociaż potwierdza on zainteresowanie Chelsea piłkarzem, to nie rozstrzyga o jego przyszłości.

Jaka przyszłość czeka Coutinho?

Przede wszystkim dlatego, że według jego informacji, Barcelona niechętnie patrzy na możliwość kolejnego wypożyczenia. Katalończycy mieliby woleć od razu sprzedać Coutinho, by odzyskać część pieniędzy zainwestowanych w jego transfer zimą 2018 roku. Wszystko po to, by pozyskać środki na letnie transfery. Przypomnijmy, że jednym z celów klubu jest sprowadzenie Neymara z PSG.

Coutinho w obecnym sezonie rozegrał 32 mecze w barwach Bayernu Monachium. Strzelił w nich dziewięć goli i dołożył osiem asyst.