Oficjalnie: Bartosz Białkowski znalazł nowy klub

Bartosz Białkowski odszedł z Ipswich Town i trafił do Millwall. Tym samym polski bramkarz pozostanie Championship, bo jego poprzedni klub spadł do Football League One, czyli na trzeci poziom rozgrywkowy w Anglii.
Zobacz wideo

W minionym sezonie Bartosz Białkowski był bramkarzem Ipswich Town, które w maju spadło z angielskiej Championship. Polski bramkarz szukał latem nowego klubu, bo wciąż chciał grać co najmniej na poziomie zaplecza Premier League.

Bartosz Białkowski ma problemy z kolanem?

Jeszcze kilka dni temu wydawało się, że transfer do Millwall nie wypali, ponieważ w trakcie testów medycznych Białkowskiego wyszły na jaw jego problemy z kolanem i zdaniem "BBC" Millwall zrezygnowało z transferu. We wtorek popołudniu okazało się jednak, że 32-latek trafi do 21. drużyny poprzedniego sezonu Championship. Białkowski został wypożyczony na rok. W nowym klubie będzie rywalizował o miejsce w składzie z rok młodszym Frankiem Fieldingem.

W poprzednich rozgrywkach Championship polski bramkarz zagrał w 28 meczach. Białkowski ma na koncie jeden mecz w kadrze.

Więcej o:
Copyright © Agora SA