Najlepszy piłkarz ekstraklasy może odejść a ogromne pieniądze. Rekord mistrzów Polski?

Joel Valencia może niedługo odejść z Piasta Gliwice. Ekwadorczyk ma ofertę z grającego w angielskiej Championship Brentford. Według Lyalla Thomasa, dziennikarza Sky Sports, Piast ma zarobić na pomocniku aż dwa miliony euro. Tym samym byłby to transferowy rekord dla klubu z Gliwic.

Piotr Koźmiński z "Super Expressu" poinformował, że Piast Gliwice oczekuje za swojego piłkarza około dwóch milionów euro. Wg jego informacji mistrzowie Polski odrzucili już dwie oferty w wysokości 700 i 900 tysięcy euro. Tymczasem Lyall Thomas napisał, że oba kluby są już dogadane, a Piast zarobi 1,8 miliona funtów, czyli około dwóch milionów euro. Valencia - najlepszy piłkarz ekstraklasy w sezonie 2018/19 - ma we wtorek przejść testy medyczne.

W Gliwicach liczyli na to, że zawodnik pomoże Piastowi w rewanżowym meczu drugiej rundy eliminacji Ligi Europy przeciwko Rydze FC (3:2), ale po tych doniesieniach wydaje się to już niemożliwe. W poprzednim sezonie Brentford zajęło 11. miejsce w tabeli Championship. 24-letni Valencia rozegrał dla Piasta 65 meczów, w których łącznie strzelił dziewięć goli i miał siedem asyst.

Joel Valencia i inni piłkarze Piasta Gliwice bohaterami "La Casa de Futbol"

W zeszłym tygodniu piłkarz był gościem programu Sekcja Piłkarska, gdzie w długiej rozmowie z Pawłem Wilkowiczem podsumował miniony sezon, a także opowiedział o swoich wrażeniach z pobytu w Polsce.

Zobacz wideo
Więcej o: