Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Stanowcza reakcja Manchesteru City na plotki dotyczące przyszłości Pepa Guardioli

- Rozmawiałem na ten temat z Pavlem Nedvedem (wiceprezydent Juventusu - red.), bo znamy się bardzo dobrze od wielu lat. Śmialiśmy się długo z tych plotek. One nie mają nic wspólnego z rzeczywistością - tak możliwość odejścia Pepa Guardioli do mistrza Włoch skomentował członek zarządu Manchesteru City, Alberto Galassi.

To już pewne: Massimiliano Allegri pożegna się latem z Juventusem. Wśród potencjalnych następców Włocha wymienia się m.in: Maurizio Sarriego, Simone Inzaghiego, Didiera Deschampsa czy Mauricio Pochettino. 

Zobacz wideo

W czwartek agencja AGI poinformowała, że następcą Allegriego zostanie Pep Guardiola. Katalończyk miałby podpisać czteroletni kontrakt z Juventusem. Miał zarabiać aż 24 milionów euro rocznie, czyli kilka razy więcej niż obecny trener. Oficjalna prezentacja miałaby odbyć się 14 czerwca. Kilka dni temu Guardiola widziany był w jednym z mediolańskich hoteli, gdzie zameldował się także Fabio Paratici, dyrektor sportowy Juventusu. O tym spotkaniu informowały Radio Sportiva i Onda Cero.

Do tych rewelacji odniósł się członek zarządu Manchesteru City, Alberto Galassi. - Guardiola chce u nas zostać. Poza tym nie wierzę w to, że tak duży i poważny klub jak Juventus pozwoliłby sobie na wypuszczenie takiej plotki. Na pewno nie podjęliby jakichkolwiek działań bez naszej wiedzy. Ta plotka jest bezpodstawna, to śmieszne, że media wymyślają takie rzeczy. Podkreślę raz jeszcze: Guardiola chce u nas zostać - powiedział.

- Pep jest zdziwiony, że media nie słuchają i nie wierzą w jego słowa. Przecież niedawno mówił, że na pewno zostanie. On nie chce odejść. Nie ma żadnego problemu, on w ogóle nigdy nie powstał. Rozmawiałem na ten temat z Pavlem Nedvedem (wiceprezydent Juventusu - red.), bo znamy się bardzo dobrze od wielu lat. Śmialiśmy się długo z tych plotek. One nie mają nic wspólnego z rzeczywistością - zakończył.

Obecny kontrakt Guardioli z Manchesterem City wygasa wraz z zakończeniem sezonu 2020/21.

Więcej o: