Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Premier League. Claudio Ranieri trenerem Fulham

Claudio Ranieri wraca do Premier League. Szkoleniowiec, który w sezonie 2015/16 zdobył z Leicester mistrzostwo Anglii, został nowym trenerem Fulham.

Dla Ranieriego objęcie posady trenera londyńskiego zespołu jest powrotem do Premier League po ponad 1,5 roku przerwy. Po odejściu z Leicester, z którym w 2016 roku zdobył sensacyjne mistrzostwo Anglii, trenował FC Nantes, który poprowadził w 40 meczach.

Premier League. Susanna Dinnage nowym prezesem ligi

Z francuskim klubem Ranieri rozstał się w maju bieżącego roku, i od tamtej pory pozostawał bez pracy. Jeszcze kilka dni temu włoskie media łączyły go z przejęciem Genoi, w której występuje Krzysztof Piątek, ale ostatecznie stało się inaczej.

Daniel Sturridge obstawiał mecze u bukmachera? Piłkarz oskarżony przez federację

Ranieri za Jokanovicia

W Fulham Ranieri zastąpił zwolnionego Slavisę Jokanovicia. Serb stracił posadę przez fatalne wyniki klubu, który przed sezonem szykowany był do walki o miejsce w górnej połowie tabeli [władze zespołu wygrały rywalizację o sprowadzenie Jeana Michaela Seriego, którym interesowały się także Chelsea i Barcelona], a obecnie jest ostatni.

W oficjalnym komunikacie na stronie internetowej londyński klub poinformował, że 67-latek podpisał kilkuletni kontrakt. Szczegółów na razie nie zdradzono.