Lotto Ekstraklasa. Jakub Błaszczykowski w Wiśle Kraków? Firma Drutex może sfinansować transfer

Powrót Jakuba Błaszczykowskiego do Wisły Kraków wydaje się coraz bardziej realny. Biała Gwiazda może mieć jednak problem ze sfinansowaniem transferu reprezentanta Polski. Z pomocą ma przyjść firma Drutex.

Temat możliwego powrotu Błaszczykowskiego do Ekstraklasy pojawił się kilka tygodni temu. Pomocnik zaczął coraz mocniej rozważać taką opcję, kierując się chęcią regularnej gry. W Wolfsburgu na taką nie może bowiem liczyć - w tym sezonie wystąpił zaledwie w dwóch spotkaniach, na 13 rozegranych przez drużynę Wilków.

Zatrudnienie Adama Nawałki i jego sztabu kosztowałoby Lech Poznań 5 mln zł rocznie. Klub rozmawia z trzema innymi trenerami

Problemy finansowe Wisły

Największym problemem w kwestii sprowadzenia Błaszczykowskiego do Wisły są jednak pieniądze. Krakowski klub od początku sezonu zmaga się bowiem z problemami finansowymi, zalegając piłkarzom z wypłacaniem pensji. Utrzymanie skrzydłowego byłoby więc dość trudne. Możliwe jest jednak inne rozwiązanie. - W grę wchodzi finansowanie zewnętrzne. Jest pewna osoba, która mogłaby wziąć na siebie ciężar kontraktu reprezentanta Polski - ujawnił ostatnio dziennikarz "Super Expressu", Piotr Koźmiński w programie 'Dogrywka' w Studio Sport.pl.

Portal sportdziennik.pl zdradził natomiast, skąd miałyby pochodzić pieniądze na transfer Błaszczykowskiego. Zdaniem dziennikarzy katowickiego Sportu chodzi o firmę Drutex. Piłkarz w przeszłości ze wspomnianą firmą już współpracował, reklamując m.in. okna przez nią produkowane.

Więcej o: