Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Premier League. Tottenham - Manchester City. Murawa głównym bohaterem hitu kolejki

W ostatnim meczu 10. kolejki Premier League. Tottenham podejmował na stadionie Wembley Manchester City. Największym bohaterem spotkania została... murawa. Wszystko ze względu na pozostawione linie po niedzielnym meczu ligi NFL.

Mecze futbolu amerykańskiego ligi NFL rozgrywane są na stadionie Wembley od 2007 roku na mocy wieloletniej umowy. Ostatnie spotkanie zostało rozegrany w niedzielę pomiędzy Jacksonville Jaguars i Philadelphia Eagles.

Organizatorzy poniedziałkowego meczu Premier League Tottenham - Manchester City nie usunęli do końca linii namalowanych na potrzeby meczu NFL, co przeszkadzało oglądającym mecz kibicom i zostało szeroko skomentowane przez nich na Twitterze.

Do konfliktu w terminarzu doszło z powodu opóźnienia w budowie nowego stadionu Tottenhamu spowodowane problemami z systemami bezpieczeństwa. Gdyby stadion oddany został w terminie, "Koguty" już nie korzystałby z Wembley.

Futbol amerykański jest bardzo popularny w Anglii. Praktycznie każdy mecz ligi NFL rozgrywany w Londynie gromadzi na trybunach komplet publiczności.

Manchester City wygrał z Tottenhamem 1:0 po golu Riyada Mahreza w 6. minucie. "The Citizens" pozostają liderem Premier League mając na koncie 26 punktów. "Koguty" zajmują 5. miejsce w tabeli z dorobkiem 21 punktów.